Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Bracia i siostry, już niedługo, w dniach 18 - 20 czerwca odbędzie się IV Weekend Ewangelizacyjny "Ochrzczeni Ogniem". Przez cały ostatni rok modliliśmy się wspólnie w wielu wrocławskich kościołach w ramach całonocnych czuwań uwielbieniowych "Ogień Dwóch Serc", aby wydarzenie, które jest przed nami, było czasem działania Ducha Świętego ku zbudowaniu Jego Kościoła.

Drodzy uczestnicy kursów i rekolekcji organizowanych przez PSNE!

W związku z luzowaniem obostrzeń sanitarnych, z wielką radością zapraszamy na wakacyjne kursy stacjonarne :)

Kursy stacjonarne to wyjątkowy czas spędzony wspólnie:
➡ to bezpośrednie doświadczenie głoszonych treści
➡ to warsztaty i praktyka
➡ to czas dla Ciebie i Boga, bez obowiązków domowych
➡ to miejsca z dostępem do kaplicy
➡ to niezwykłe spotkania i ubogacające rozmowy z uczestnikami
➡ to możliwość interakcji i poznania ekipy
➡ to smaczne ciastko i dobra kawa w przerwach :)

Szczęść Boże – Witajcie Niewiasty.
Nie od dziś wiadomo, że duchowość niewiast i duchowość mężczyzn różnią się zasadniczo od siebie. Kobiety inaczej niż mężczyźni przeżywają sprawy duchowe. Wrażliwość i subtelność niewiast jest tym, co je wyróżnia. Ponadto, więcej kobiet niż mężczyzn jest zaangażowanych w życie Kościoła. Dlatego, aby wyjść naprzeciw potrzebom duchowym kobiet, powstała propozycja zorganizowania rekolekcji przeznaczonych zwłaszcza dla nich.

Grupa inicjatywna „Wrocław dla Życia” ma przyjemność zaprosić wszystkich wiernych do włączenia się w wydarzenie „Dzwon – Głos Nienarodzonych”. Na placu przy kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku, 13 czerwca 2021 między godziną 10:00 a 13:30 i na Placu Katedralnym przed Archikatedrą pw. Św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu między godziną 14.00 i 19.00 zostanie wystawiony dzwon powstały z inicjatywy fundacji „Życiu Tak”, a wykonany przez rzemieślniczą Pracownię Ludwisiarską w Przemyślu.

W sobotę 12 czerwca w godz. 10.00-12.30 i 15.00-17.30, jako Wspólnota Chemin Neuf, zapraszamy na DZIEŃ FORMACJI EKUMENICZNEJ pt. „Pandemia jako doświadczenie ekumeniczne. Kościele, co dalej?” Spotkanie odbędzie się on-line na platformie zoom.

Bardzo ciekawe nauczania i dyskusje z udziałem wspaniałych mówców różnych wyznań! Będą z nami: ks. prof. Tomasz Halik i abp Grzegorz Ryś (katolicy), bp Marek Kamiński (zielonoświątkowy), ks. Waldemar Misijuk (prawosławny) ks. Monika Zuber (metodystka) i ks. Michał Makuła (luteranin).