W nocy 16 listopada 2019 w szpitalu we Włocławku w wieku 92 lat zmarł bp Bronisław Dembowski.

Był jedną z osób, które przeniosły na grunt polski doświadczenie Odnowy Charyzmatycznej. Był wieloletnim Krajowym Duszpasterzem Odnowy w Duchu Świętym, całym sercem zaangażowanym w rozwój tego nurtu łaski w Kościele.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie...

https://www.niedziela.pl/artykul/47056/Zmarl-bp-Bronislaw-Dembowski

23 listopada, w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, w salezjańskiej parafii przy ul. Młodych Techników rozpoczynają się uroczystości odpustowe. To już czwarty raz kiedy Wrocławianie pragną wspólnie spotkać się w jednym miejscu i razem oddać cześć Jezusowi Chrystusowi, Królowi wszechświata.

Trzy lata temu we wszystkich kościołach, parafiach i wspólnotach uroczyście przyjmowaliśmy i uznawaliśmy Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. Co się zmieniło od tamtego wydarzenia? Jak teraz wygląda nasze życie? Czy w ogóle jeszcze o tym pamiętamy? Na te i inne pytania będziemy sami sobie odpowiadać podczas spotkania z żywym i obecnym Panem.

Wydarzenie rozpocznie się od najważniejszego spotkania, czyli od uroczystej Eucharystii o godzinie 18.00, której przewodniczyć będzie o. bp Jacek Kiciński, wikariusz generalny Archidiecezji Wrocławskiej, który po zakończeniu Liturgii wygłosi konferencję pt. "Uczta Eucharystyczna jako zapowiedź królestwa Jezusa Chrystusa". Po konferencji zapraszamy na osobiste spotkanie z Panem, Bogiem i Królem, Jezusem Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, na czuwanie i modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna ICHTIS z Wrocławia. Podczas całego wydarzenia będzie również możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.

Wspólnota FIAT zaprasza w dniu 30.10.2019 na

"Wieczór z Panem Bogiem" z
modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne

wg O. Józefa Kozłowskiego (książka
"Pod sztandarem Chrystusa").

Parafia NMP Częstochowskiej, Wrocław, Al. J. Kochanowskiego 11

Więcej: kliknij na plakat

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1:

Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje

które odbędą się w dniach 29 listopada - 1 grudnia 2019
(od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkanów przy ul. Kruczej we Wrocławiu.

Więcej informacji i zapisy TUTAJ

Wspólnota Jezusa Miłosiernego zaprasza 03-10-2019 na godzinę 18:00
do parafii p.w. NMP Różańcowej
w Kiełczowie, ul. Wrocławska 79 na

Mszę św. – intencja dziękczynna:
Za dar życia Ojca Andrzeja Smołki,

aby Jezus był uwielbiony we wszystkich dziełach, które uczynił przez Jego posługę, z prośbą o przyjęcie Go do grona zbawionych w niebie.

Podczas Eucharystii będziemy dziękować za dar życia Ojca Andrzeja, za Jego kapłańską posługę i uwielbiać Jezusa we wszystkich dziełach, które uczynił przez ręce tego kapłana.

Nasza Wspólnota wiele zawdzięcza Ojcu Andrzejowi – formację, Seminarium Odnowy Wiary, liczne konferencje i spotkania. Był dla nas kapłanem, spowiednikiem, dla wielu kierownikiem duchowym, a przede wszystkim przyjacielem, który zawsze mówił: Pamiętaj, Jezus Cię kocha!

Przybądźmy licznie na Eucharystię i na Adorację Najświętszego Sakramentu, aby wspólnie z chórem Jutrzenka adorować i uwielbiać Jezusa przez Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.