W czasie Wielkiego Postu chcemy spotykać się na wspólnej modlitwie podczas kolejnego całonocnego czuwania z cyklu „OGIEŃ DWÓCH SERC”, które tym razem odbędzie się z 5 na 6 marca 2021 r. (z piątku na sobotę) w parafii pw. św. Bonifacego we Wrocławiu przy ul.Staszica. Spotkanie będzie transmitowane online pod poniższym linkiem:

https://m.youtube.com/watch?v=ekyuptirPtg&feature=youtu.be

Transmisja rozpocznie się w piątek, 5 marca, o godzinie 17:30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, zarówno stacjonarnie w kościele Św. Bonifacego przy placu Staszica 4, jak i poprzez uczestnictwo online.

Modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem rozpocznie Ruch Światło - Życie, będący tym razem gospodarzem naszego spotkania. Czuwanie zakończy się poranną Mszą świętą o godzinie 7:00. Harmonogram naszej całonocnej modlitwy jest dostępny w poniższym formularzu:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1uiDw6TjisUQIaKTXQXOpd1v2SjtQvRPkeV3bxye-414/edit#gid=0

Czuwanie odbędzie się z zachowaniem aktualnych warunków bezpieczeństwa dotyczących spraw epidemiologicznych.

Wierzymy, że nasza wspólna modlitwa podoba się Panu Bogu. Modlitwa jest wszystkim! Bądźmy w niej gorliwi, wytrwali i konsekwentni. Sprowadzajmy Królestwo Boże na ziemię!

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączyliście się w modlitwę podczas ostatniego czuwania „OGIEŃ DWÓCH SERC” - 05-06.02.2021 r., organizowanego w ramach przygotowania do IV Weekendu Ewangelizacyjnego "Ochrzczeni Ogniem", zaplanowanego na czerwiec 2021 r.

Fotograficzną relację z wydarzenia zamieścił na swoim portalu Gość Niedzielny:
https://wroclaw.gosc.pl/gal/pokaz/6720512.Ogien-Dwoch-Serc-w-kosciele-pw-Trojcy-Swietej-we-Wroclawiu

Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź Królestwo Twoje!
Niepokalane Serce Maryi, oślepiaj szatana!

o. Krzysztof Piskorz OCD
"Katolicy na ulicy", organizatorzy IV Weekendu Ewangelizacyjnego „Ochrzczeni Ogniem”

Kontakt w sprawach organizacyjnych:
Jacek Giełda: tel. 601 799 822
Bartosz Mereszka: tel. 696 482 063
Paweł Baranowski: tel. 501 230 363

Drodzy Bracia i Siostry!

Życie z Jezusem w mocy Ducha Świętego to przygoda i nieustanne zaproszenie do ,,nowego”, to hasło możemy realizować wyłącznie w sytuacji, gdy jesteśmy ugruntowani w Kościele, a naszym fundamentem jest Chrystus Jezus (1 Kor 3, 11). Pasterze, o których mówi Ewangelia w pierwszy dzień roku, gdy tylko znaleźli Jezusa zaraz zaczęli o Nim opowiadać, a następnie wyruszyli w drogę i uwielbiali Boga. Znaleźć Jezusa osobiście, głosić go światu i uwielbiać go swoim życiem - to zaproszenie jest dla nas nadal aktualne. Jezus przychodzi na świat po to, aby pójść na krzyż i wykupić nas od śmierci, to tam rodzi się Kościół, którego nie przemogą piekielne bramy, a sam Zbawiciel nie zostawia nas samych ale daje nam dar Ducha Świętego.

Jako wspólnoty wchodzimy nie tylko w nowy rok, ale również w nowy czas, w którym zadajemy sobie szereg pytań o to jak ewangelizować? Jak budować nasze wspólnoty? Jak nie schować światła pod korcem czy nie zastracić smaku ewangelicznej soli. Jezus przygotowując uczniów na właśnie taki czas, gdy narody będą bezradne i zatrwożone, gdy ludzie będą żyć w strachu i poczuciu zagrożenia mówi do uczniów: ,,nabierzcie ducha i podnieście głowy” (por. Łk 21,25-28).

Zapraszamy chętnych do przyłączenia się do wydarzenia Europejskiej Sieci Wspólnot (ENC), do której należą charyzmatyczne wspólnoty: Lew Judy, Hallelujah i Dom Boży.

Jak co roku w listopadzie odbywa się spotkanie/konferencja dla członków ENC. W tym roku zjazd miał odbyć się we Wrocławiu, ale z wiadomych przyczyn się nie odbędzie. Spotkanie zostało przeniesione do sieci i odbędzie się online.

Temat spotkania: Co Bóg mówi do rodzin (sieci) wspólnot?

Poniżej znajduje się link do spotkania i zaproszenia na YouTube przygotowanego przez Olka Myśkow i Piotra Rotte. Pod tym linkiem znajduje się również program spotkania.

http://encgathering2020.lewjudy.pl/

W razie pytań prośba o kontakt bezpośredni z Wiesiem Jadczuk - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Owocem Ducha Świętego naszego wrześniowego spotkania liderów i odpowiedzialnych Wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej jest pragnienie utworzenia DOMU MIŁOSIERDZIA – miejsca stałej posługi modlitwą uwolnienia. Jest to model posługi przeznaczony głównie dla osób świeckich, zgodny z wytycznymi Komisji Doktrynalnej ICCRS (Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej) zatwierdzonymi przez Kongregację Doktryny Wiary.

Zapraszamy Wszystkich Członków naszych Wspólnot do modlitwy osłonowej o finalizację tego dzieła, o posługujących w nim kapłanów i świeckich, o miejsce dla stałej posługi modlitewnej.

Chcę kochać jak dziecko i walczyć jak nieustraszony wojownik – pod takim hasłem odbędą się rekolekcje przed świętem św. Teresy od Dzieciątka Jezus dla wszystkich Dzieci Bożych, rozpalonych pragnieniem ewangelizacji i zdobywania dusz dla Boga!

Zapraszam zatem Ciebie, Siostro i Bracie, do przeżycia tych dni wraz z tą wyjątkową Świętą, Najmłodszym Doktorem Kościoła i ze św. Michałem Archaniołem, przeżywając 29 września święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

KIEDY:
28-30 września 2020 (poniedziałek - środa)
18:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
GDZIE:
Wrocław, Karmelici Bosi
Parafia Opieki św. Józefa, Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, ul. Ołbińska 1.
GŁOSI:
o. Krzysztof Piskorz OCD
DLA KOGO:
– dla zakochanych w małej drodze dziecięctwa Bożego,
– dla ewangelizatorów, walczących o dusze ludzkie,
– dla wszystkich Dzieci Bożych.

Osoby, które nie będą mogły dotrzeć do Wrocławia, mogą oglądać transmisję na żywo na stronie: www.airmax.pl/kamery/wroclawolbin

Błogosławię +
o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego (Piskorz) OCD.