Zapraszamy na Czuwanie Adwentowe
według tekstów biblijnych

środa, 18.12.2019

- 18:00 msza św.
- czuwanie adwentowe
- agapa wigilijna

Parafia NMP Częstochowskiej
Al. J. Kochanowskiego 11 we Wrocławiu

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Fiat"

23 listopada, w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, w salezjańskiej parafii przy ul. Młodych Techników rozpoczynają się uroczystości odpustowe. To już czwarty raz kiedy Wrocławianie pragną wspólnie spotkać się w jednym miejscu i razem oddać cześć Jezusowi Chrystusowi, Królowi wszechświata.

Trzy lata temu we wszystkich kościołach, parafiach i wspólnotach uroczyście przyjmowaliśmy i uznawaliśmy Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. Co się zmieniło od tamtego wydarzenia? Jak teraz wygląda nasze życie? Czy w ogóle jeszcze o tym pamiętamy? Na te i inne pytania będziemy sami sobie odpowiadać podczas spotkania z żywym i obecnym Panem.

Wydarzenie rozpocznie się od najważniejszego spotkania, czyli od uroczystej Eucharystii o godzinie 18.00, której przewodniczyć będzie o. bp Jacek Kiciński, wikariusz generalny Archidiecezji Wrocławskiej, który po zakończeniu Liturgii wygłosi konferencję pt. "Uczta Eucharystyczna jako zapowiedź królestwa Jezusa Chrystusa". Po konferencji zapraszamy na osobiste spotkanie z Panem, Bogiem i Królem, Jezusem Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, na czuwanie i modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna ICHTIS z Wrocławia. Podczas całego wydarzenia będzie również możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.

Wspólnota FIAT zaprasza w dniu 30.10.2019 na

"Wieczór z Panem Bogiem" z
modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne

wg O. Józefa Kozłowskiego (książka
"Pod sztandarem Chrystusa").

Parafia NMP Częstochowskiej, Wrocław, Al. J. Kochanowskiego 11

Więcej: kliknij na plakat

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1:

Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje

które odbędą się w dniach 29 listopada - 1 grudnia 2019
(od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkanów przy ul. Kruczej we Wrocławiu.

Więcej informacji i zapisy TUTAJ

Wspólnota Jezusa Miłosiernego zaprasza 03-10-2019 na godzinę 18:00
do parafii p.w. NMP Różańcowej
w Kiełczowie, ul. Wrocławska 79 na

Mszę św. – intencja dziękczynna:
Za dar życia Ojca Andrzeja Smołki,

aby Jezus był uwielbiony we wszystkich dziełach, które uczynił przez Jego posługę, z prośbą o przyjęcie Go do grona zbawionych w niebie.

Podczas Eucharystii będziemy dziękować za dar życia Ojca Andrzeja, za Jego kapłańską posługę i uwielbiać Jezusa we wszystkich dziełach, które uczynił przez ręce tego kapłana.

Nasza Wspólnota wiele zawdzięcza Ojcu Andrzejowi – formację, Seminarium Odnowy Wiary, liczne konferencje i spotkania. Był dla nas kapłanem, spowiednikiem, dla wielu kierownikiem duchowym, a przede wszystkim przyjacielem, który zawsze mówił: Pamiętaj, Jezus Cię kocha!

Przybądźmy licznie na Eucharystię i na Adorację Najświętszego Sakramentu, aby wspólnie z chórem Jutrzenka adorować i uwielbiać Jezusa przez Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji
Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła

Zapraszamy na sesję jesienną
Szkoły Życia Chrześcijańskiego - Filia Wrocław

11-13.10.2019

STOPNIE 0A 0B 1 2

Podczas sesji jesiennej będziemy gościć br. Piotra Kurkiewicza.

Liceum Sióstr Urszulanek Plac Nankiera 16, Wrocław

Szczegółowe informacje i zapisy w formularzu.

5 września Dobry Bóg zaprosił do Siebie śp. Ojca Andrzeja Smołkę SSCC, naszego, Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu, duchowego opiekuna.

Najbliższą Eucharystię podczas piątkowego spotkania 27 września w kościele pw. św. Piotra i Pawła przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu o 19.00, odprawimy w intencji o wieczne szczęście w Królestwie Niebieskim dla Ojca Andrzeja. Chcemy też podziękować Bogu, że postawił na naszej drodze niezwykłego Kapłana. Człowieka, który był nam nie tylko duchowym opiekunem ale również ojcem, przyjacielem, doradcą, wsparciem i pocieszycielem… Po ludzku jest nam smutno i czujemy duży żal, że już nie spotkamy Ojca Andrzeja, nie pożartujemy i nie wysłuchamy jego słów, trafiających prosto do naszych serc…. Cieszymy się jednak, bo jesteśmy przekonani, że Ojciec Andrzej chodząc przez życie ścieżkami Pana, dotarł i zamieszkał w Domu Swego Ojca. Parafrazując słowa św. Pawła powszechnie wiadomo, że Ojciec Andrzej był listem Chrystusowym dzięki swojemu posługiwaniu, listem napisanym nie atramentem, lecz Duchem Boga żywego; nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych tablicach serc.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 28 września 2019 o godz. 12.00 w Starym Wielisławie koło Polanicy Zdroju.

„Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.” (2 Kor 5,10)

Wydarzenie Polska pod Krzyżem jest transmitowane w CAŁOŚCI, od godziny 11:00 do godziny 22:15.

Transmisja online jest na stronach: WWW.TVP.INFO , WWW.VOD.TVP.PL oraz WWW.POLSKAPODKRZYZEM.PL.

Transmisja na fb TUTAJ

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

TERMIN: 30.07-11.08.2019

KOSZT: 600 PLN + 290 EURO ( w tym przejazd autokarem, ubezpieczenie, hotel, wyżywienie 2 posiłki dziennie - śniadanie i obiadokolacje)

Więcej informacji oraz zapisy pod nr. tel. 662-992-705

Szczegóły: kliknij na plakat

 

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa. Ostatnie spotkanie przed wakacjami odbędzie się w piątek 28 czerwca w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie adoracją o 18.30 oraz spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii Mariusz Trębicki - mąż Justyny i ojciec trójki dzieci, lider i koordynator Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu wygłosi konferencję pt.: "Chrońmy dzieci".

Więcej informacji o wydarzeniu możesz znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa. Spotkanie odbędzie się w piątek 24 maja w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie adoracją o 18.30 oraz spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii ks. dr Bartosz Mitkiewicz adiunkt papieskiego, Wydziału Teologicznego, wygłosi konferencję pt. „Wpływ mass-mediów na młodzież”.

Więcej informacji o wydarzeniu możesz znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny Stowarzyszenia „OSTOJA” ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020. W ramach działalności Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego realizowana jest edukacja, rehabilitacja dzieci i młodzieży z głęboką niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. W Ośrodku prowadzone są zajęcia katechetyczne, corocznie wystawia się też Jasełka. Ośrodek działa we współpracy z Katedrą, w intencji podopiecznych i pracowników odbywają się Msze Święte. Więcej TUTAJ.

Jest kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 31.05.-8.06.2019. Jedziemy S3 od Gorzowa do Legnicy, potem A4 przez Wrocław. Chętni mogą dołączyć na autostradzie (np. przy stacji benzynowej) w porozumieniu z organizatorami. Więcej informacji TUTAJ

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa.

Spotkanie odbędzie się w piątek 26 kwietnia w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie adoracją o 18.30 oraz spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza Św.

Po Eucharystii mąż i ojciec dwójki dzieci, lider ojcowskiego klubu we Wrocławiu, zaangażowany w działania PRO-LIFE, Jakub Tarasiuk wygłosi konferencję pt.: „Kocham, nie krzyczę”.

Więcej TUTAJ