Wydarzenie Polska pod Krzyżem jest transmitowane w CAŁOŚCI, od godziny 11:00 do godziny 22:15.

Transmisja online jest na stronach: WWW.TVP.INFO , WWW.VOD.TVP.PL oraz WWW.POLSKAPODKRZYZEM.PL.

Transmisja na fb TUTAJ

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

TERMIN: 30.07-11.08.2019

KOSZT: 600 PLN + 290 EURO ( w tym przejazd autokarem, ubezpieczenie, hotel, wyżywienie 2 posiłki dziennie - śniadanie i obiadokolacje)

Więcej informacji oraz zapisy pod nr. tel. 662-992-705

Szczegóły: kliknij na plakat

 

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa. Ostatnie spotkanie przed wakacjami odbędzie się w piątek 28 czerwca w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie adoracją o 18.30 oraz spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii Mariusz Trębicki - mąż Justyny i ojciec trójki dzieci, lider i koordynator Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu wygłosi konferencję pt.: "Chrońmy dzieci".

Więcej informacji o wydarzeniu możesz znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa. Spotkanie odbędzie się w piątek 24 maja w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie adoracją o 18.30 oraz spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii ks. dr Bartosz Mitkiewicz adiunkt papieskiego, Wydziału Teologicznego, wygłosi konferencję pt. „Wpływ mass-mediów na młodzież”.

Więcej informacji o wydarzeniu możesz znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.

Jest kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 31.05.-8.06.2019. Jedziemy S3 od Gorzowa do Legnicy, potem A4 przez Wrocław. Chętni mogą dołączyć na autostradzie (np. przy stacji benzynowej) w porozumieniu z organizatorami. Więcej informacji TUTAJ

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny Stowarzyszenia „OSTOJA” ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020. W ramach działalności Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego realizowana jest edukacja, rehabilitacja dzieci i młodzieży z głęboką niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. W Ośrodku prowadzone są zajęcia katechetyczne, corocznie wystawia się też Jasełka. Ośrodek działa we współpracy z Katedrą, w intencji podopiecznych i pracowników odbywają się Msze Święte. Więcej TUTAJ.

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa.

Spotkanie odbędzie się w piątek 26 kwietnia w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie adoracją o 18.30 oraz spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza Św.

Po Eucharystii mąż i ojciec dwójki dzieci, lider ojcowskiego klubu we Wrocławiu, zaangażowany w działania PRO-LIFE, Jakub Tarasiuk wygłosi konferencję pt.: „Kocham, nie krzyczę”.

Więcej TUTAJ

Nowa, oryginalna forma rekolekcji  jest powrotem do doświadczenia Ojców Pustyni, zakłada całościowe spojrzenie  na  człowieka w jego wymiarze duchowym, psychicznym i fizycznym. By zapewnić dobre warunki do przeżycia doświadczenia pustyni  - rekolekcje i  sesje  odbywają się w odludnych i atrakcyjnych przyrodniczo i krajobrazowo miejscach. W czasie sesji i rekolekcji przewidziane są dni milczenia, aktywność  fizyczna  z elementami  diet  i doświadczeniem  postu oraz czas na rozmowy indywidualne łączące praktykę kierownictwa duchowego i szkołę słuchania. 

Rekolekcje z o. Janem Koniorem, jezuitą

Czas Pustyni, rekolekcje surwiwalowe
Fundament
Miejsce: Beskid Niski (Nieznajowa)
Termin: 18-23 sierpnia 2019

Więcej informacji TUTAJ

Wspólnota Płomień Pański zaprasza na film Michała Kondrata pt. "Matteo". Jest to opowieść o walce duchowej i sile modlitwy. Stanowi świadectwo mocy Boga. Uwaga, film tylko dla widzów dorosłych. Niedziela, 05.05.2019, godzina 17.00. Dom katechetyczny parafii Świętej Rodziny, sala 15.
Więcej TUTAJ

Każda Niedziela Palmowa to w wymiarze diecezjalnym kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W archidiecezji wrocławskiej świętujemy ten dzień, spotykając się i modląc wspólnie na Ostrowie Tumskim, Niedziela, 14 kwietnia 2019.

Program
14:00 – rejestracja grup, zawiązanie wspólnoty: kościół Świętego Krzyża
14:30 – procesja
15:00 – Eucharystia, katedra 16:30 – posiłek, grupki dzielenia, Vocation Cafe, Strefa Miłosierdzia,
17:30 - z Maryją pod Krzyż, wspólne przejście do kościoła Świętego Krzyża
17:45 – adoracja Krzyża z udziałem braci z Taizé

Więcej TUTAJ

Wielkanocna modlitwa uwielbienia
Radosna Pieśń

22.04.2019
Poniedziałek Wielkanocny

18:00 Msza Święta
19:00 modlitwa uwielbienia

Parafia N.M.P. Bolesnej we Wrocławiu
ul. Tatarakowa 1, Wrocław

Zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci i rodziny!

Zapraszamy do parafii Św. Michała Archanioła ul. B. Prusa 78 we Wrocławiu,
dnia 30 Marca 2019 r. o godzinie 15:30 do Auli w szkole Gimnazjum Selezjanów na Kampanię Informacyjną o temacie Komu zależy na "edukacji seksualnej" naszych dzieci? Kulisy działania lobby LGBT. Rodzice w obronie dzieci przed deprawacją w szkołach.

Następnie o godzinie 18:00 w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła rozpoczynają  się rekolekcje parafialne, gdzie katechezę wygłosi ks. Dominik Chmielewski, salezjanin.

Wielka Pokuta Więźniów za grzechy własne i rodzin 2019

24 godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się już kolejny rok z okazji Świąt Wielkiej Nocy i Święta Miłosierdzia Bożego w intencji więźniów wzorowana na Wielkiej Pokucie.

Całość koordynuje kapelan więzienny we Wrocławiu o. Robert Żukowski OMI.

Adoracja rozpocznie się w kaplicy Zakładu Karnego nr 2 przy ul. Fiołkowej we Wrocławiu 26/04/2019 i będzie tam trwać do godziny 17:00.
Następnie Adoracja zostanie przeniesiona do kościoła pw. Św. Jerzego, przy ul. Ojców Oblatów we Wrocławiu, gdzie każdy chętny będzie mógł przyjść i się pomodlić, pobyć z Jezusem Chrystusem obecnym w Najświętszym sakramencie.

Więcej TUTAJ

Jak być kobietą na wzór Niepolanej?

Misja i rola kobiety w kulturze chrześcijańskiej, judaistycznej, japońskiej i chińskiej

Spotkanie z o. dr Janem Koniorem SJ,
jezuitą, filozofem, teologiem, kierownikiem duchowym, sinologiem

18 marca 2019 godz. 18.00

Wrocław, Ostrów Tumski, ul. św. Marcina 12
Klasztor Sióstr Szkolnych de Notre Dame

Więcej: kliknij na plakat