W roku formacyjno-modlitewnym 2022/2023 wspólnoty związane z Koordynacją Odnowy prowadziły następujące Seminaria Odnowy w Duchu Świętym:

 • od 17.10.2022 w poniedziałki, początek: Msza św. o godz. 19.00. Wawrzyny, Wrocław, ul. Bujwida 51. Prowadzący: Ks. Tomasz Zalwowski.
 • od 23.01.2023 w poniedziałki po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.10 w par. Św. Bartłomieja i Św. Jadwigi w Trzebnicy. Konferencje: ks. prof. Mariusz Rosik, ks. prof. Rajmund Pietkiewicz, ks. Jerzy Morański SDS, ks. Marek Surma SDS.

 • od 10.02.2023 w piątki po wieczornej Mszy św. w kościele filialnym w Dobrzykowicach. Prowadzenie: o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR i o. Sławomir Wardzała CSsR oraz parafialna wspólnota modlitewna.

 • od 11.04.2023 we wtorki o godz. 19.00 w par. pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, Wrocław, ul. Horbaczewskiego.

 • od 16.10.2023 w poniedziałki, początek: Msza św. o godz. 19.00. Wawrzyny, Wrocław, ul. Bujwida 51. Prowadzący: Fundacja Talitha Kum.
 • Od 13.11.2023 o godz. 19.15 w kościele NSPJ Oborniki Śląskie. Prowadzi ks. Grzegorz Skałecki ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym Pokój i Radość.

Rodziny w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej zaprosiły małżeństwa na wydarzenie które odbyło się 14 października 2023 r. o godz. 10.00 w Domu Parafialnym przy ul. Monte Cassino 69 we Wrocławiu w parafii Świętej Rodziny.

Posługiwał Ks. Łukasz Plata z EwangeliBusem. Ks. Łukasz jest ewangelizatorem, charyzmatycznym kapłanem, który opiekuje się ogólnopolskim dziełem Odnowy czyli Służbą Odnowy Rodzinom. Przez jego ręce Pan Bóg uczynił wiele uzdrowień.

W dniach 6-7-8.10.2023 r. odbyły się weekendowe rekolekcje formacyjno - integracyjne  w Trzebnicy pod hasłem WSPÓLNOTY ŚWIADOME CELU. Nauczanie dla nas głosił ks. dr hab. Rajmund Pietkiewicz prof. PWT. Gospodarzem była Wspólnota Owczarnia z Trzebnicy.

Rekolekcje odbyły się w Międzynarodowym Sanktuarium Św. Jadwigi  w Trzebnicy, zakwaterowanie w Dom Pielgrzyma ul. Jana Pawła II 3, Trzebnica (przy Sanktuarium)

RODZINY W DUCHU ŚWIĘTYM przygotowały cykl spotkań pod hasłem: „Droga do jedności i wolności w małżeństwie”.

Pierwszym wydarzeniem było spotkanie 24.09.2023 w Domu Parafialnym przy ul. Monte Cassino 68 we Wrocławiu z Judem i Veronicą Antoine. Jako świeccy ewangelizatorzy wraz ze swoimi córkami głoszą Dobrą Nowinę na całym świecie. Byli już w 35 krajach, posługując m.in. modlitwą uzdrowienia, warsztatami ewangelizacyjnymi.

Jude i Veronica podzielili się z nami świadectwem swojego życia z Bogiem, cudów jakich doświadczają w małżeństwie oraz jak budować jedność, która prowadzi do całkowitej wolności w Bogu.
Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią o 9.00 a zakończyło uwielbieniem i modlitwą o uzdrowienie małżeństw i rodzin.

Zapewniona została OPIEKĘ DLA DZIECI. Maluszki poniżej 3 r.ż. uczestniczyły z rodzicami.

W sobotę 23.09.2023 odbył się w par. Św. Maksymiliana Marii Kolbego ul. Horbaczewskiego 20 we Wrocławiu Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej. Konferencje poprowadził JUDE ANTOINE - świecki misjonarz z Malezji, który przyjechał wraz z żoną Veronicą. Homilię w czasie Eucharystii wygłosił o. Bp Jacek Kiciński OMF.

Słowem przewodnim Dnia Jedności było: «Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili Odważnie Słowo Boże.» Dz 4, 31

W PIĄTEK (22.09.2023) ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE LIDERÓW, KAPŁANÓW, ODPOWIEDZIALNYCH I ANIMATORÓW WSPÓLNOT.
Nauczanie poprowadził JUDE ANTOINE - świecki misjonarz z Malezji, który przyjechał do nas wraz z żoną Veronicą.
Słowo przewodnie:
«Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili Odważnie Słowo Boże.» Dz 4, 31

➡️MIEJSCE: Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego ul. Horbaczewskiego 20, Wrocław
✅18:00 - Eucharystia parafialna (Kościół)
✅19:00-21:00 - konferencja i nauczanie Jude Antoine

W sobotę 17.06.2023 odbyło się kolejne z cyklu spotkanie formacyjne Liderów, Odpowiedzialnych, Wstawienników i Animatorów.

➡️ MIEJSCE: parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej, Al. Kochanowskiego 11, Wrocław
✅ TERMIN: sobota 17.06.2023r. start: godzina 9.00 Eucharystia
➡️ PROWADZĄCY: ks. Krzysztof Wojtkowiak Koordynator Diakonii Modlitwy Wstawienniczej
 
TEMAT: Uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne.
Praktyczne wskazówki do modlitwy wstawienniczej oraz cechy wstawiennika.

27.05.2023 r.  w Wigilię Zesłania Ducha Świętego Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym wraz z innymi Wspólnotami Charyzmatycznymi W JEDNOŚCI DUCHA stanęły na wspólnej modlitwie w par. pw. NMP Królowej Pokoju ul. Ojców Oblatów 1 we Wrocławiu
START: godz. 20:00 - Uwielbienie, godz. 00:00 - UROCZYSTA EUCHARYSTIA pod przewodnictwem JE ks. biskupa Macieja Małygi.
Podczas Czuwania była okazja do wysłuchania Konferencji ks. prof. Mariusza Rosika oraz skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

W dniach 18-20.05.2023 odbył się Ogólnopolski Kongres Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.  Świętowaliśmy Jubileusz 40 lat Czuwań w Częstochowie pod hasłem "Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła i zwiastuje Twe potężne czyny" Ps 145,4

18-19 maja 2023 odbyło się spotkanie halowe (ul. Żużlowa 4), wstęp biletowany, 20.05.2023 - spotkanie otwarte (błonia Jasnogórskie), wstęp wolny. W programie m.in.:

Czwartek

 • konferencja: ,,Czas duchowego przebudzenia, wstańcie chodźmy!” - Jude Antoine, Malezja
 • konferencja: ,,Kapłan we wspólnocie i ze wspólnotą” - ks. Jacek Olczyk SJ, Mocni w Duchu
 • modlitwa za pasterzy wspólnot
 • Eucharystia - homilia bp Andrzej Przybylski

Piątek

 • konferencja: ,,Nowa Ewangelizacja dla nowej kultury" - bp Radosław Zmitrowicz OMI, Ukraina
 • konferencja: ,,Nie możemy nie głosić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4,20) - ks. Andrzej Grefkowicz, diec. warszawska
 • Eucharystia – homilia Abp Józef Górzyński
 • ,,Małe wspólnoty pełne Ducha” - Alicia i Lavinia Antoine
 • Modlitwa za Liderów i Animatorów
 • Komisja teologiczna – ks. Mirosław Cholewa, diec. warszawska
 • Wieczór chwały - Mocni w Duchu

Sobota (20-05-2023 r.)

 • konferencja: ,,Pełni Ducha wczoraj i dziś” - ks. Artur Potrapeluk, Przewodniczący KZK
 • konferencja - Jude Antoine
 • Eucharystia – homilia Abp Adrian Galbas
 • konferencja - Jude Antoine wraz z rodziną
 • modlitwa o wylanie Ducha Świętego

Służba Odnowy Rodzinom Ogólnopolskiej Odnowy w Duchu Świętym zaprosiła na rekolekcje dla rodzin - "Żyli długo i szczęśliwie... - TO JEST MOŻLIWE!". Zaproszenie skierowane było do młodych małżeństwa z dziećmi (dla dzieci 3+ zapewniona jest opieka), młodzieży oraz każdego, kto był zainteresowany tematem charyzmatycznych rekolekcji.

TERMIN: 4 do 7.05.2023 r. MIEJSCE: Góra św. Anny
GŁOSZĄCY: ks. Łukasz Plata, Stanisław i Jadwiga Ruchała, Tomasz i Katarzyna Węgrzyn, Katarzyna Śliwa, ks. Artur Potrapeluk.

Te 4 dni rekolekcji, to był realny czas spędzony z Panem Bogiem, współmałżonkiem oraz innymi małżeństwami. Nie ważne jaki ma się staż w małżeństwie. Rekolekcje przeprowadzone zostaływ formie katechez i prac w grupach. Byłe czas wolny i oczywiście nie zabrakło Eucharystii, Adoracji oraz uwielbienia.

Szczegóły na stronie TUTAJ. Strona zawiera także program rekolekcji.

22.03.2023 roku powstała Fundacja OdNowa, której celem jest podejmowanie dzieł Wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym naszej Diecezji, skupionych w Koordynacji i stworzenie nowych narzędzi do formacji i ewangelizacji, które odpowiedzą na aktualne potrzeby wspólnot i Kościoła.

Więcej informacji o Fundacji TUTAJ: https://wroclaw.odnowa.org/index.php/fundacja-odnowa

11 marca 2023 Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej wzięły udział w Wielkopostnym Dniu Skupienia w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Horbaczewskiego 20 we Wrocławiu.

Był to czas wspólnej modlitwy i rozważania tego, co niesie ze sobą program duszpasterski na rok 2022/2023: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Nauczanie: ks. dr hab Rajmund Pietkiewicz.

Obecność z nami ks. Biskupa Macieja Małygi i wspólne uczestnictwo we Mszy św. oraz przyjęcie Ciała Chrystusa, było tworzeniem „jedno z Nim" oraz z wszystkimi braćmi i siostrami. Znakiem tej jedności była obecność Biskupa, jako Pasterza wspólnoty, która zwana jest Kościołem lokalnym.