Koordynator Duchowny Odnowy Archidiecezji Wrocławskiej - z dniem 06-06-2022 r. koordynatorem został ks. Kanonik Profesor PWT dr hab. Rajmund Pietkiewicz - ustanowiony przez JE Arcybiskupa Józefa Kupnego.


 

Koordynatorem świeckim od czerwca 2020 r. jest Renata Kopeć.

Renata Kopeć, Koordynator świecki. Członek Rady Stowarzyszenia Krajowego Zespołu Koordynatorów.
tel. 607 439 740
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Znakiem jedności polskich wspólnot Odnowy jest Krajowy Zespół Koordynatorów.

W marcu 2024 roku Katolicka Odnowa w Duchu Świętym stała się pełnoprawnym podmiotem zaaprobowanym przez Konferencje Episkopatu Polski, a 10 czerwca Księża Biskupi zgromadzeni podczas 398. Zebrania KEP, mianowali nowe władze na 5-letnią kadencje. Gratulujemy nowym Przewodniczącym oraz nowej Radzie KZK i życzymy mocy Ducha Świętego na czas pełnionej posługi.
 
 
 
 

Nowa wizja funkcjonowania i współpracy Krajowego Zespołu Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym (KZK), przedstawienie bp Andrzeja Przybylskiego nowego delegata Konferencji Episkopatu Polski, powołanie nowej Rady KZK oraz prezentacja nowej odsłony „Zeszytów Odnowy w Duchu Świętym” to główne tematy zakończonego w sobotę 29.02.2020 r. spotkania diecezjalnych koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym z całej Polski.

Koordynacją całej Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej zajmuje się CHARIS, która zgodnie z pragnieniem Franciszka zastąpiła dwa różne wcześniej działające międzynarodowe organizmy koordynacyjne.

Cele i struktura CHARIS opisane są w statucie TUTAJ.

Pino Scafuro z Argentyny, Moderator CHARIS.

 

O. Raniero Cantalamessa, Asystent Kościelny CHARIS

 

Międzynarodowa Służba Komunii

 

Tymczasowa Europejska Służba Komunii

 

Krajowa Służba Komunii w Polsce

 

Biskupi towarzyszący Krajowej Służbie Komunii w Polsce

 

Koordynacja Odnowy Archidiecezji Wrocławskiej to zespół osób składający się z:

  • Grupy Liderów Wspólnot Odnowy Archidiecezji Wrocławskiej, które zgłosiły swoją przynależność do Koordynacji.
  • Rady Pastoralnej Odnowy na czele której stoją Koordynatorzy świecki i duchowny oraz pozostali Członkowie Rady wybierani przez Koordynatorów.

Zgodnie z Preambułą do Statutów Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej Diecezjalna Koordynacja Odnowy reprezentuje Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej, jednak nie jest jednostką organizacyjną nadrzędną nad tymi grupami. Jej pouczenia, propozycje i wytyczne mają charakter doradczy i służebny.

Do kompetencji Grupy Liderów Wspólnot Odnowy należy:

  • Opiniowanie i zatwierdzanie programów działania Koordynacji Odnowy.
  • Przyjmowanie sprawozdań Rady.
  • Wybór koordynatora świeckiego.
  • Zatwierdzanie Zasad funkcjonowania Koordynacji Odnowy i ich zmian.