W roku formacyjnym 2012/2013 odbyły się Seminaria Odnowy Wiary w Duchu Świętym w następujących parafiach archidiecezji wrocławskiej:

 • We wtorki od 2 października 2012 - Wrocław, par. NMP Wspomożycielki Wiernych, ul. Świątnicka 32, prowadził o. Andrzej Smołka ss.cc. ze wspólnotą Verbum.

 • We wtorki od 2 października 2012 - Wrocław, par. M.M. Kolbego, ul. Horbaczewskiego 20, prowadziła wspólnota Benedictus.

 • W czwartki od 4 października 2102 - Oborniki Śląskie, par. Najświętszego Serca Pana Jezusa, prowadził o. Andrzej Smołka ss.cc. ze wspólnotą Jeszaja.

 • W poniedziałki od 15 października 2012 - Wrocław, par. św. Wawrzyńca, DA Wawrzyny, ul. Bujwida 51, prowadził o. Emilian Gołąbek ze wspólnotą Magnificat.

 • W środy od 31 października 2012 - Wrocław, par. NMP Częstochowskiej, al. J. Kochanowskiego 11, prowadził ks. Mirosław Drzewiecki ze wspólnotą Fiat.

 • W czwartki od 8 Listopada 2012  - Wrocław, par. NMP Bolesnej na Strachocinie, ul. Tatarakowa 1-3, prowadził ks. Wojciech Jaśkiewicz.

 • W środy od 27 lutego 2013 - Wrocław, parafia św. Karola Boromeusza, ul. Krucza 58, prowadził o. Arkadiusz Dąbek ze wspólnotą Dobra Nowina.

 • W poniedziałki od 25 lutego 2013 - Wrocław, par. św. Wawrzyńca, DA Wawrzyny, ul. Bujwida 51, prowadził ks. Radosław Rotman ze wspólnotą Magnificat.

 • We wtorki od 9 kwietnia 2013 - Wrocław, par. św. Elżbiety Węgierskiej,  ul Grabiszyńska 103, prowadził ks. Krzysztof Wojtkowiak ze wspólnotą Getsemani.

 • Od 26 kwietnia do 9 czerwca 2013 - Wrocław, par. św. Bonifacego, pl. Staszica 4, prowadził o. Andrzej Smołka ss.cc. ze wspólnotą Nadzieja.

 • W środy od 1 maja do 19 czerwca 2013 - Oława, par. śś Apostołów Piotra i Pawła, pl. Zamkowy 16, prowadził o. Andrzej Smołka ss.cc. ze wspólnotą Skała.

Wspólnoty Odnowy były zaangażowane w roku 2012/13 w prowadzenie nastepujących kursów Alfa:

 • Od 9.10.2012: Kurs Alfa w par. Świętej Rodziny, prowadziła wspólnota Płomień Pański

 • Od 29.10.2012: Kurs Alfa u Dominikanów, prowadziła wspólnota Galilea

14 grudnia 2013 r. odbyła się III sesja poświęcona charyzmatom. O nowym narodzeniu (J 3) mówili: ks. bp prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski (PWT Wrocław) i Andrzej Dziewit (Wspólnota Hallelujah).
Nagrania są TUTAJ, filmowe skróty TUTAJ
Więcej o Szkole Duchowości Charyzmatycznej TUTAJ

16 listopada 2013 r. w parafii p.w. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu odbyło się kolejne spotkanie dla posługujących modlitwą wstawienniczą. Na spotkanie złożyły się tym razem: sprawdzian z podstawowych prawd naszej wiary, modlitwa wspólnotowa o coraz pełniejsze otwarcie na Ducha Świętego oraz modlitwa indywidualna o konkretne charyzmaty potrzebne do posługi modlitwą wstawienniczą dla każdego uczestnika naszego spotkania. Ks. Artur Ćwirta pomógł nam także zdobyć większą wiedzę na temat charyzmatu proroctwa. Nasze spotkanie zakończyliśmy jak zawsze wspólnym uczestnictwem w Eucharystii.
Dziękujemy wszystkim wstawiennikom biorącym systematycznie udział w naszych spotkaniach formacyjno-integracyjnych, które ubogacają nas, pomagają wzrastać w tej trudnej, ale jakże pięknej posłudze, dzielić się wspólnym doświadczeniem oraz świadectwem działania Boga, który pochyla się z wielką miłością nad każdą osobą, którą przynosimy mu na modlitwie wstawienniczej. Kilka zdjęć TUTAJ

Magdalena Pajączkowska, Wspólnota Dobra Nowina

16 listopada 2013 r. odbyła się druga sesja w ramach cyklu wykładów o charyzmatach "Szkoła Duchowości Charyzmatycznej". Tym razem mowa była o darze mądrości i umiejętności poznania (1 Kor 12, 8). Gośćmi byli: ks. dr hab. Rajmund Pietkiewicz (PWT Wrocław) i mgr Tadeusz Kupczak (Koordynator Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Legnickiej).
Nagrania audio TUTAJ, wideo TUTAJ.

fot. Agata Combik /GN Ok. 80 osób uczestniczyło w dniach 8-10.11.2013 r. w warsztatach muzycznych „Pieśni pełne Ducha”, prowadzonych przez Piotra Pałkę i Huberta Kowalskiego z Krakowa.  To już trzecia edycja tych warsztatów. Warsztaty odbywały się w przedszkolu przy ul. Miłoszyckiej na Swojczycach. Oprócz pieśni liturgicznych były też pieśni chwały, w programie był m.in. hymn „Przymnóż nam wiary”, skomponowany przez Piotra Pałkę na Rok Wiary. Zajęcia odbywały się w dwóch sekcjach – instrumentalnej i wokalnej. Rezultaty można było usłyszeć w sobotę wieczorem w parafii św. Jacka oraz w niedzielę w kościele NMP Bolesnej na Strachocinie.

Relacja i zdjęcia na stronie www Wrocławskiego Gościa Niedzielnego

26.10.2013 odbyła się pierwsza sesja w ramach Szkoły Duchowości Charyzmatycznej, czyli cyklu wykładów o charyzmatach, zorganizowanych przez Instytut Nauk Biblijnych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i Odnowę w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej.  Cechą szczególną cyklu jest to, że łączy ze sobą wiedzę biblijną przedstawianą przez środowisko naukowe Archidiecezji Wrocławskiej z doświadczeniem osób czynnie zaangażowanych w propagowanie idei doświadczenia charyzmatycznego. Na pierwszej sesji zatytułowanej Charyzmatyk w Kościele konferencje wygłosili ks. dr Zbigniew Radziwołek (PWT Wrocław) i dr inż. Marek Maj (Koinonia Jan Chrzciciel), był też poczęstunek, panel dyskusyjny i modlitwa uwielbienia. Aula Papieskiego Fakultetu Teologicznego była wypełniona (ponad 200 osób). Spotkała nas także bardzo miła niespodzianka, gdyż otrzymaliśmy błogosławieństwo od papieża Franciszka, u którego w gościnie był ks. Mariusz Rosik, dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych PWT we Wrocławiu.
Nagrania:

12.10.2013 r. w Roku Wiary odbyła sie Pielgrzymka Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim pod hasłem Wiara - ufność - zawierzenie (Rz 4, 16-18) w ramach Dnia Jedności 2013. W pierwszej części modlitwę prowadził ks. Wojciech Jaśkiewicz, wysłuchaliśmy kilku świadectw, muzycznie posługiwała diakonia ze wspólnoty Getsemani.

W czasie Eucharystii modliliśmy się wspólnie z Archidiecezjalną Pielgrzymką Żywego Różańca (oprawę liturgiczną przygotowały wspólnoty Odnowy), homilię wygłosił ks. infułat Adam Drwięga, proboszcz katedry wrocławskiej. Po przerwie ks. Piotr Wawrzynek wygłosił konferencję i poprowadził modlitwę, w czasie której  posługę muzyczną pełniła wspólnota Dom na Skale.

Konferencja "Wiara - ufność - zawierzenie", wygłoszona przez ks. Piotra Wawrzynka, dostępna jest TUTAJ
Migawka z Eucharystii z procesji wejścia TUTAJ
Zdjęcia TUTAJ

14 września 2013 r. w parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu odbyły się warsztaty dla posługujących modlitwą wstawienniczą. W tym kolejnym spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób z różnych grup i wspólnot Odnowy, ale nie tylko.

Na pierwszą, przedpołudniową część spotkania składały się: wspólna modlitwa, ćwiczenie z wykorzystaniem zmysłów, małe grupy dzielenia, konferencja ,,Przeszkody w spotkaniu  z Bogiem’’ oraz lectio divina na podstawie fragmentu z Mt 17, 14-21.

Po południu wysłuchaliśmy drugiej konferencji ks. Artura Ćwirty „Życie duchowe w nawiązaniu do temperamentów”. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiał do pracy w domu w kontekście tego nauczania. Nasze spotkanie warsztatowe uwieńczyła wspólna Eucharystia  na której była możliwość przyjęcia  sakramentu namaszczenia chorych.

W dniach 18-25 sierpnia 2013 r. odbyły się diecezjalne rekolekcje dla młodzieży i studentów ze Wspólnotą Płomień Pański w Lewinie Kłodzkim w ośrodku Marysieńka.

Prowadził je o. Wojciech Bieszke CSsRa.

Temat:  A mój sprawiedliwy z wiary żyć będzie (Hbr 10:38a)

15 czerwca w ramach Kongresu Ewangelizacyjnego w auli Seminarium Duchownego we Wrocławiu odbyło się kolejne spotkanie dla posługujących modlitwą wstawienniczą.  Spotkanie prowadzili: ks. Jan Kruczyński (dyrektor Centrum Nowej Ewangelizacji w Witkowie Drugim w Archidiecezji Szczecińskiej) i Magdalena Pajączkowska (liderka ,,Dobrej Nowiny'', odpowiedzialna za posługę modlitwy wstawienniczej z ramienia koordynacji). Na spotkanie złożyły się: wspólna modlitwa i dwie konferencje.

W dniach 14-16.06.2013 odbył się we Wrocławiu Kongres Nowej Ewangelizacji "Radość ognia". W piątek 14.06 podczas Eucharystii w kościele Św. Krzyża nastąpiło zakończenie Rocznej Szkoły Formacyjnej. Osoby, które ją ukończyły, otrzymały dyplomy i błogosławieństwo biskupa Grzegorza Rysia. W sobotę 15.06 po południu poslugę muzyczną pełniła Diecezjalna Diakonia Uwielbienia Płomień Pański. W dniach 17-22.06 miał miejsce Tydzień Ewangelizacyjny - Wrocławski Jarmark Cudów, w czasie którego podjęto różne formy ewangelizacji w kościołach, na ulicach, placach, w szpitalach i szkołach. W sobotę 22.06 o godz. 19.00 na Wyspie Słodowej odbył się koncert Wiatr z Wyspy (nagrania video TUTAJ). W niedzielę 23.06 całość zakończyła się Eucharystią.

Nagrania video konferencji są tutaj:  www.kongres.archidiecezja.wroc.pl
Inicjatywy wspólnot Odnowy TUTAJ
Relacje Wrocławskiego Gościa Niedzielnego: TUTAJ , TUTAJ
Zdjęcia  TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ

2013-06-07 do 09: Kurs - modlitwa charyzmatycznaW dniach 7-9.06.2013 we Wrocławiu w Centrum Duszpasterskim przy ul. Katedralnej 4 odbył się Kurs - Modlitwa charyzmatyczna, prowadzony przez SNE śś. Piotra i Pawła, w ekipie były także osoby ze wspólnot Odnowy. Kurs uczył tego, co jest fundamentem życia wspolnoty modlitewno-ewangelizacyjnej, jak odnaleźć się w modlitwie charyzmatycznej, jak w niej uczestniczyć i jak ją prowadzić.

Zdjęcia TUTAJ

W dniach 16-18 maja 2013 (czwartek-sobota), tuż przed Zesłaniem Ducha Świętego (19.05) odbył się w Częstochowie VII Kongres Odnowy w Duchu Świętym. Gośćmi Kongresu byli Lázaro Praxedes de Oliveira i Reinaldo Beserra Dos Reis z Brazylii. Poslugę muzyczną pełnił zespół New Life'M. W Dniach Animatora w Hali Polonia (16-17.05) wzięło udział 67 osób z 14 wspólnot Odnowy z Archidiecezji Wrocławskiej. W sobotę wspólnoty organizowały wyjazdy autokarowe, by wspólnie z członkami i sympatykami Odnowy z całej Polski modlić się i świętować na Jasnej Górze.

Nagrania z Kongresu TUTAJ
Zdjęcia TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ
Filmy TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ
Świadectwo TUTAJ

Fot. Agata Combik /GN 26 maja 2013 ulicami Wrocławia przeszedł IV Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpoczął się Mszą św. w kościele pw. Świętego Krzyża. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Marian Biskup, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa, posługę muzyczną pełniła Diecezjalna Diakonia Uwielbienia Płomień Pański. Marsz przeszedł przez Rynek do Parku Staromiejskiego, gdzie odbył się Rodzinny Piknik z wieloma atrakcjami.

Relacja i zdjęcia na stronie Wrocławskiego Gościa Niedzielnego TUTAJ

W dniach 10-11.05.2013 w parafii pw. NMP Bolesnej na Strachocinie (ul. Tatarakowa 1) odbyły się Warsztaty Ewangelizacji Indywidualnej, prowadzone przez Jacka Giełdę, który który od wielu lat prowadzi ewangelizacje uliczne. Składały się z modlitwy, konferencji, wyjścia ewangelizacyjnego i dzielenia się z wyjścia. Uczestnicy przygotowywali się do podjęcia ewangelizacji ulicznej w czasie Kongresu Ewangelizacyjnego w sobotę 15.06.2013 r. miedzy 13.30 a 15.30 na Ostrowiu Tumskim.

20 kwietnia 2013 r. w parafii pw. św. Karola Boromeusza i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, w Domu Katechetycznym przy ul. Oficerskiej odbyło się kolejne spotkanie dla posługujących modlitwą wstawienniczą w naszej diecezji. W spotkaniach biorą udział osoby z wielu Grup i Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, które mają duże doświadczenie w tej posłudze, jak i te, które przygotowują się do niej, albo mają jeszcze niewielkie doświadczenie. Na to drugie z cyklu spotkanie złożyły się: modlitwa charyzmatyczna, konferencja „Modlitwa – spotkanie z Bogiem”, którą głosił ks. Artur Ćwirta, Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu. W drugiej, popołudniowej części spotkania był czas na dyskusję dotyczącą trudności i niejasności w ramach posługi. Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą, dziękując Panu Bogu za dar naszej służby w Kościele, wypraszając dla nas potrzebne dary i charyzmaty. W spotkaniu brało udział ponad 60 osób. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za odpowiedź na nasze zaproszenie i liczny udział w kwietniowym spotkaniu formacyjno – integracyjnym.

Magdalena Pajączkowska

Fot. Karol Białkowski/GN 19 kwietnia 2013 r. młodzież ze wspólnoty Płomień Pański prowadziła spotkanie modlitewno–katechetyczne w kościele śś. Piotra i Pawła (ul. Katedralna 4). Odbyło się ono w ramach spotkań dla młodzieży w Roku Wiary w każdy III piątek miesiąca od października 2012 do października 2013 o godz. 19.00. Konferencję „Wierzę w Chrystusa, który zmartwychwstał i żyje” wygłosiła Beata, liderka młodych PP. Młodzi poprowadzili Drogę Światła, a także modlitwę uwielbienia.

Relacja ze spotkania na stronie wrocławskiego Gościa Niedzielnego TUTAJ, a nagrania TUTAJ

 W dniach 15-17 marca 2013 odbyły się w Niepublicznym Przedszkolu Ekologicznym na Swojczycach Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne, prowadzone przez Piotra Pałkę
i o. Stefana Norkowskiego OP

Poświęcone były one śpiewom Triduum Paschalnego i pieśniom wielkanocnym.

12 marca 2013 rozpoczęliśmy Krucjatę Modlitwy za Kapłanów. Osoby, które włączyły się w Krucjatę, odmawiają codziennie dziesiątek różańca (dołaczając także według możliwości inne formy modlitwy, a także post). Modlimy się wszyscy przez określony czas (zwykle przez tydzień) za konkretnego księdza, prosząc Boga o odnowienie łaski sakramentów chrztu, bierzmowania i kapłaństwa. Więcej informacji TUTAJ

Z Kroniki 2013: Sesja o TemperamentachW marcu 2013 r. (5-19 marca - trzy wieczory wtorkowe i jeden dzień warsztatowy) odbyła się we Wrocławiu w Domu katechetycznym parafii Świętej Rodziny przy ul. Monte Cassino  Sesja o Temperamentach, prowadzona przez ks. Artura Ćwirtę.

Uczestnicy mogli zapoznać się z teorią czterech temperamentów, poznać charakterystykę każdego z nich, a następnie odnieść tę wiedzę do siebie (i innych). Poznanie swoich mocnych i słabych stron w kontekście czterech cnót kardynalnych pozwoliło też na określenie obszarów pracy nad sobą. Był również czas na modlitwę wstawienniczą i powierzenie Bogu tego, co uczestnicy odkryli w czasie sesji.

Zdjęcia TUTAJ
Świadectwo TUTAJ

W dniach 7-9.03.2013 w kościele p.w. M.M. Kolbego we Wrocławiu odbyły się Archidiecezjalne Rekolekcje Ruchów i Wspólnot „Rozpal na nowo charyzmat”. Były one elementem duchowego przygotowania do Kongresu Ewangelizacyjnego we Wrocławiu w czerwcu 2013. Eucharystię odprawiali i homilię głosili: bp Andrzej Siemieniewski (czwartek i sobota) i abp Marian Gołębiewski (piątek). W piątek odbyło się spotkanie kapłanów, liderów i odpowiedzialnych za Ruchy i Stowarzyszenia z bpem Andrzejem Siemieniewskim.

Galeria zdjęć TUTAJ   Nauczania: czwartek  piątek  sobota

Marcin Gajda23 lutego 2013 roku we Wrocławiu w par. NMP Bolesnej na Strachocinie odbył się Dzień skupienia wprowadzający w modlitwę kontemplacyjną „Pociągnij mnie dalej...”, który prowadził Marcin Gajda, terapeuta, rekolekcjonista, autor pieśni. Sesja rozpoczęła się Eucharystią, w czasie której homilię wygłosił ks. Wojciech Jaśkiewicz.

Marcin Gajda wygłosił 3 konferencje, opierając się na Słowie Bożym i nauce doktorów Kościoła Katolickiego (głównie św. Jana od Krzyża). Poprzez praktyczną naukę modlitwy wewnętrznej w ciszy uczestnicy starali się odpowiedzieć na wezwanie Jezusa „Wypłyń na głębię". Był też czas pytań i odpowiedzi.

Nagrania TUTAJ

2013-02-23 do 24:s. Michaelą Pawlik23 i 24 lutego 2013 r. w Parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu odbyły się spotkania z s. Michaelą Pawlik – dominikanką, psycholog, filozof, pielęgniarką, znawczynią hinduizmu, religii Wschodu oraz zagrożeń płynących z sekt i różnych ruchów religijnych.

23 lutego po południu s. Michaela wygłosiła konferencję „Zderzenie cywilizacji”. 24 lutego przez cały dzień głosiła słowo na Mszach Świętych w kościele, a wieczorem wygłosiła konferencję „Wschodnie źródła magii. Zgubne skutki propagowania religii wschodu”.

Zdjęcia TUTAJ

23 lutego 2013 odbył się we Wrocławiu II Turniej Halowej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich. Rywalizowało ze sobą 16 drużyn. Ze wspólnot Odnowy udział wzięła drużyna z Płomienia Pańskiego. Turniej zakończył się zwycięstwem Wspólnoty Kościoła Zielonoświątkowego Antiochia.

Relacje i zdjęcia:

 • we wrocławskim wydaniu Gościa Niedzielnego TUTAJ (relacja) i TUTAJ (zdjęcia)
 • na stronie Płomienia Pańskiego TUTAJ i TUTAJ
 • w galerii Centrum Kultury JP2 TUTAJ

16 lutego 2013 w Parafii pw. św. Karola Boromeusza, w Domu Katechetycznym odbyło się całodzienne, pierwsze z tego cyklu spotkanie dla posługujących modlitwą wstawienniczą w naszej diecezji mające służyć wzajemnej współpracy, wymianie informacji, wspólnej formacji, dzieleniu się doświadczeniem posługi, a w przyszłości stworzeniu diecezjalnej diakonii modlitwy wstawienniczej. Na spotkanie złożyły się: wspólna modlitwa, prezentacja diakonii z poszczególnych Wspólnot, Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, dwie konferencje, wspólny obiad i rozmowy. ks. Artur ĆwirtaWartość posługi modlitwą wstawienniczą – to  temat pierwszej konferencji, którą wygłosił ks. Artur Ćwirta. Temat drugiej – Priorytety w posłudze modlitwą wstawienniczą. Wymagane cechy i formacja posługujących – głosiła Magdalena Pajączkowska. Dziękujemy wszystkim posługującym w naszych Wspólnotach, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Frekwencja dopisała, w spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób.

Magdalena PajączkowskaPlanowany termin kolejnego spotkania to 20 kwietnia br. Serdecznie zapraszamy!

Magdalena Pajączkowska
„Dobra Nowina”

W dniach 6-10.02.2013 r. w ośrodku Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Sulistrowiczkach odbyła się kolejna edycja Rekolekcji uzdrowienia wewnętrznego, organizowanych przez wspólnotę Fiat.

Prowadził je
o. Marek Matyszek CMF

Relacja i zdjęcia we wrocławskim wydaniu Gościa Niedzielnego TUTAJ

Andrzej Wronka19-20 stycznia 2013 r. w parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu odbyła się sesja na temat współczesnych zagrożeń duchowych, którą organizowała Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Dobra Nowina”. Prelegentem był pan Andrzej Wronka – apologeta, publicysta, teolog, założyciel i prezes stowarzyszenia „Effata”. Od kilkunastu lat zajmujący się problemem zagrożeń duchowych, różnych sekt, błędnych duchowości. Działalność, posługa, praca, a jednocześnie pasja pana Andrzeja Wronki oscyluje wokół zagadnienia apologetyki, czyli obrony wiary katolickiej.

Zdjęcia TUTAJ