BENEDICTUS - Wspólnota Przymierza
Wrocław, parafia pw. św Maksymiliana Marii Kolbe,
ul. Horbaczewskiego 20

Spotkania: środa godz. 19.00 w kaplicy.

Spotkania odbywają się w następującym cyklu:
1. środa - modlitwa o pokój i uwielbienie
2. środa - adoracja w ciszy i poczęstunek
3. środa - Msza św. z modlitwą o każdy problem i uwielbienie
4. środa - modlitwa w stylu Taize
5. środa - warsztaty biblijne

 • Lider: Anna Żegleń- Chlebus
 • Ks. Opiekun: ks. Paweł Kotkowski
 • Kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • www.benedictus.wroclaw.pl
 • https://www.facebook.com/WspolnotaBenedictusWroclaw/

Charakterystyka:

 1. Wspólnota modlitewno-formacyjno-ewangelizacyjna, której nazwa i działania oparte są na fragmencie ewangelii wg św. Łukasza 1, 68- 79.

 2. Wspólnota tzw. "Przymierza"- skupia członków i sympatyków w różnym wieku. Inspiruje do wszechstronnego rozwoju: duchowego, intelektualnego, fizycznego i społecznego. Członkowie wspólnoty podejmują roczne zobowiązania dotyczące działań wewnątrz i na zewnątrz wspólnoty.

 3. Prowadzi różnorodne rekolekcje i sesje tematyczne: dla szkół, innych wspólnot i grup modlitewnych, diakonii; troszczy się o biednych (regularnie odwiedza schronisko Brata Alberta).

 4. Od 1991 organizuje letnie rekolekcje wyjazdowe tzw. "Boskie Wakacje" z reaktywacją ciała i ducha- dla wspólnoty i chętnych z całego świata.

 5. Bierzemy czynny udział w "Dniu Jedności Wspólnot Archidiecezji Wrocławskiej", w "Czuwaniu 24 h dla Pana", "Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze".

 6. Prowadzimy księgarnio-kawiarenkę przy parafii, w której organizujemy różne aktywności - pokazy filmów, albo wspólne oglądanie meczów, planszówki (każdy piątek), spotkania małżeństw, spotkania seniorów, spotkania singli, spotkania dziewiarek i inne.

 7. Zapraszamy do odwiedzin i współpracy!