Bracie: zapraszamy Cię  na kolejne spotkanie oraz do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek 27 listopada 2020. Po Eucharystii ks. dr Jan Konior SJ wygłosi konferencję pt. „Życie duchowe w męskiej codzienności”. Ze względu na istniejące obostrzenia wymagana będzie rejestracja udziału na https://mezczyzniwewroclawiu.pl/zycie-duchowe-w-meskiej-codziennosci/ . Po zamknięciu zapisów poinformujemy Cię, czy spotkanie odbędzie się jak zwykle w kościele przy ul. Katedralnej 4, czy może w kościele pw. św. Rodziny na Biskupinie. Niezależnie od miejsca planujemy również transmisję online poprzez nasz kanał na YT https://www.youtube.com/user/mezczyzniwewroclawiu.

Pan Bóg wybrał Józefa na opiekuna św. Rodziny, ponieważ był on człowiekiem sprawiedliwym, duchowo bogatym, odpowiednim mężczyzną na trudne czasy. Kiedy rzeczywistość zaprzecza wszystkim wartościom, padają autorytety, walą się ideały i zapada zmrok, to właśnie ojciec musi trwać po stronie jasności i być oparciem dla swoich najbliższych. Im głębsze jego życie duchowe i bliższa, osobowa relacja z Bogiem, tym większa w nim moc w zwalczaniu dużych i małych trosk, obłudy i niegodziwości dnia powszedniego. Czy życie duchowe w męskiej codzienności jest łatwe, wygodne i przyjemne? Czy może wymagające, ciężkie, mozolne ale niezwykle i trwale budujące odpowiedzialnego i autentycznego mężczyznę, którego nic nie jest w stanie odłączyć od miłości Chrystusowej?„…Ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie…” (Rz 8,38-39). Posłuchajmy razem słowa ks. Jana Koniora SJ.

Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa:

  • Zasłonięciu nosa i ust (maseczka, przyłbica, chusta) w kościele
  • Dezynfekowaniu rąk przed wejściem do świątyni
  • Zachowaniu dystansu społeczny.
  • Powstrzymaniu się od uczestnictwa w przypadku pojawienia się nagle jakichkolwiek objawów chorobowych (gorączka, kaszel, katar itp)

Dziękujemy za wyrozumiałość i zrozumienie. Do zobaczenia.

O ewentualnej rezygnacji z uczestnictwa w naszym spotkaniu, prosimy nas poinformować jak najszybciej emailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu "24h dla Pana", które odbędzie się 16-17 października 2020 w klasztorze SS. Urszulanek Unii Rzymskiej (nad stacją PKP) w Bardzie (78 km od centrum Wrocławia). To już za trzy tygodnie, więc najwyższy czas ruszyć do zapisów. Liczba miejsc ograniczona. Link do rejestracji: https://mezczyzniwewroclawiu.pl/dzien-odnowy-duchowej-mezczyzn-bardo-10-2020 (formularz jest na dole strony). W programie jest również zaplanowana nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu.  

Konferencję pt. „Być Ojcem” poprowadzi: O. Włodzimierz Andrzej Zatorski OSB polski Benedyktyn, w latach 2005–2009 przeor Klasztoru Benedyktynów w Tyńcu. Twórca i wieloletni dyrektor Wydawnictwa Benedyktynów. Publicysta, autor książek o tematyce religijnej, w tym 6 tomów rozważań na każdy dzień roku. W maju tego roku pomagał mężczyznom odkryć moc praktyki medytacji chrześcijańskiej.

Co to znaczy: być ojcem? Jak być, z kim i dla kogo, i w jakim celu? I jak żyć, żeby „mieć” nie przesłoniło „być”. „24h dla Pana” to doskonała okazja, aby zapomnieć na chwilę o zwykłej codzienności i oddać Panu Bogu jeden dzień swojego zamaskowanego i pędzącego życia. To czas refleksji i zastanowienia się nad sensem własnego ojcostwa, i tego fizycznego, i tego duchowego. W poszukiwaniu, być może utraconej, ojcowskiej tożsamości będzie mężczyznom będzie służył radą Ojciec Włodzimierz Zatorski OSB, no bo któż.... jak nie ojciec.

Program:

Piątek
18:00 Przyjazd
19:00 Kolacja
20:00 Nieszpory
20:30 Konferencja I
21:30 Spotkanie w małych grupach
22:30 Koniec dnia
23:00 – 7.00 – Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu

Sobota
07:30 Adoracja
08:00 Jutrznia
08:30 Śniadanie
09:15 Konferencja II
10:15 Kawa/herbata
10:45 Konferencja III
12:00 Spotkanie w małych grupach
13:15 Obiad
14:00 Przerwa na spacer (czas na spowiedź)
15:00 Konferencja IV
16:00 5 pytań do Ojca
16:30 Msza Św. + błogosławieństwo indywidualne
17:30 Kolacja
18:00 Wyjazd do domu

KOSZTY UCZESTNICTWA W SPOTKANIU:
• Piątek i sobota:
– Nocleg, pełne wyżywienie, organizacja – 115zł
• Tylko sobota – 85zł

Link do rejestracji https://mezczyzniwewroclawiu.pl/dzien-odnowy-duchowej-mezczyzn-bardo-10-2020 (formularz jest na dole strony).

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich wymaganych prawem wymogów sanitarnych.

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają mężczyzn na otwarte spotkanie we Wrocławiu, które odbędzie się w piątek 23 października 2020 w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu, aby wspólnie się modlić i wielbić Jezusa Chrystusa. Rozpocznie się adoracją o 18.30 oraz spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza Św.

Po Eucharystii ks. Jerzy Babiak SDB - od 2011 roku prezes Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego we Wrocławiu oraz dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu, wygłosi konferencję pt. "Młodzież, pasja i wychowanie". Wstęp wolny. Nie ma żadnych warunków wstępnych uczestnictwa poza obostrzeniami pandemicznymi przewidzianymi prawem. Każdy mężczyzna jest mile widziany.   

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.