Mężczyźni św. Józefa zapraszają małżonków na rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się 10 września w Trzebnicy w sali klasztoru Kongregacji Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza przy ul. Ks. Bochenka 30 w Trzebnicy.  Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto w miarę szybko dokonać zgłoszenia. Link do rejestracji  https://mezczyzniwewroclawiu.pl/malzenstwo-milosc-i-cierpienie-10-09-2022. Zapisy są prowadzone do 31 sierpnia 2022. Po tym terminie zostaną rozesłane potwierdzenia udziału oraz wszelkie dodatkowe szczegóły. Rekolekcje pt.: „Małżeństwo – miłość i cierpienie” poprowadzi rekolekcjonista z długoletnim stażem małżeńskim Mieczysław Guzewicz, ojciec trojga dzieci, doktor teologii biblijnej, członek Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Może temat wydaje się komuś nieco kontrowersyjny, bo małżeństwo to przecież stan permanentnej euforii, ciągłej szczęśliwości, całkowitego zrozumienia małżonków i braku jakichkolwiek nieporozumień między nimi, sam miód i miłość bez bólu oraz trosk. Piękna utopia. Rzeczywistość jest jednak bardziej prozaiczna. Małżeństwo podlega wszystkim emocjom, które noszą w sobie małżonkowie. Każdy z nich posiada bogate pokłady miłości i gniewu, radości i smutku, cierpienia i euforii, bólu i czułości, zaangażowania i apatii. I tylko od nich zależy które emocje będą w małżeństwie autentyczne, żywe i dominujące w ich relacji.

Program:
09:00 – otwarcie recepcji
10:00 – rozpoczęcie rekolekcji
10:05 – modlitwa uwielbienia
10:25 – jutrznia
10:45 – konferencja 1
11:45 – rozmowa małżonków ze sobą przy kawie/herbacie
12:30 – konferencja 2
13:30 – rozmowa małżonków ze sobą przy kawie/herbacie
14:15 – obiad
15:00 – 5 pytań do prelegenta
15:30 – przejście do kaplicy
15:40 – nieszpory i msza wraz z błogosławieństwem relikwiami św. Jadwigi
17:00 – zakończenie

Koszt rekolekcji:150 zł od pary. Finanse rozliczymy gotówką na miejscu w recepcji.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie https://mezczyzniwewroclawiu.pl/malzenstwo-milosc-i-cierpienie-10-09-2022/.

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu
http://mezczyzniwewroclawiu.pl
https://www.facebook.com/mezczyzni.we.wroclawiu/