Mężczyźni św. Józefa zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa na otwarte spotkanie dla mężczyzn, które odbędzie się w piątek 24 lutego 2023 o 18.00 w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Wydarzenie rozpoczyna się od Adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym czasie Kapłan będzie również oczekiwał w konfesjonale na osoby, które chcą przystąpić do spowiedzi.

Po Eucharystii konferencję pt. „Współpraca mężczyzny z łaską Bożą” wygłosi o. Jozue OFM, doradca duchowy małżeństw dolnośląskiego sektora Équipes Notre-Dame, proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Krynicznie.

„A kiedy myślę: «Moja noga się chwieje», wtedy mnie wspiera Twoja łaska, Panie!” (Ps 94,18). Łaska jest przychylnością, darmową pomocą Boga, byśmy odpowiedzieli na Jego wezwanie, zależy całkowicie od jego inicjatywy, gdyż tylko On sam może się objawić i udzielić siebie. Jest konieczna, by pobudzać i podtrzymywać naszą współpracę w usprawiedliwianiu przez wiarę i w uświęcaniu przez miłość (KKK). Od nas zaś zależy, jak odpowiemy na to wezwanie i co z tym darem uczynimy. Słyszymy głos Boga w naszym życiu, czy raczej w swojej wolności wybieramy uroki i dobrodziejstwa otaczającego nas świata. A może nie wiemy jak współpracować albo jest to za trudne, zbyt wymagające, coś nas zwodzi…? I w dodatku nie widzimy, nie czujemy działania łaski Bożej w naszym życiu… Każdy mężczyzna jest zaproszony do uczestnictwa w spotkaniu oraz wysłuchania konferencji, która być może pomoże mu odnaleźć odpowiedzi na trudne pytania.

Program spotkania:
18.00 Adoracja i spowiedź
19.15 Msza Św.
20.15 Kawa i herbata
20.45 Konferencja
21.30 Mała grupa
22.00 Zakończenie

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu
http://mezczyzniwewroclawiu.pl
https://www.facebook.com/mezczyzni.we.wroclawiu/