Uruchomiona została polska wersja Kursu Formacji Integralnej. Kurs składa się z 44 odcinków, które tworzą konferencje wybitych mówców z różnych stron świata (m.in. o. Raniero Cantalamessa i Prado Flores).

Dla kogo jest ta formacja:

  • Dla wszystkich liderów/posługujących, którzy chcą zgłębić ważne tematy dotyczące Odnowy i Kościoła;
  • Dla każdego, kto pragnie poznać duchowość strumienia łaski, jak określa się Odnowę;
  • Dla każdego, kto odczuwa pragnienie pogłębienia i/lub odkrycia relacji z Duchem Świętym.

Informacje, zapisy i list Ojca Świętego Franciszka zachęcający do udziału w kursie:
https://formation.charis.international/courses/kurs-formacji-integralnej

W ramach Festiwalu Młodych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie odbędzie się unikalne spotkanie przygotowane przez Katolików (CHARIS) i Protestantów. Będzie to spotkanie młodzieży i liderów z różnych kościołów chrześcijańskich, aby razem modlić się, wielbić Boga i zachęcać wspólnie do ewangelizacji. Będzie to pierwsze takie wydarzenie w historii Światowych Dni Młodzieży. Usłyszymy na nim przesłanie Papieża Franciszka, kard. Cantalamessy i Rysia. Spotkanie wspiera wielu liderów zarówno ze strony protestanckiej jak Rick Warren i Nicky Gumbel jak i katolickiej. Jonathan Roumie, odtwórca roli Jezusa w The Choosen będzie gospodarzem spotkania.

W uwielbieniu poprowadzi nas zespół złożony z wielu znanych artystów, między innymi Taya Smith z Hillsong, Matt Maher czy Ana Paola Valadao, Zaśpiewają najbardziej znane utwory, jak np. Oceany, Yeshua, What a Beautiful Name.

Oto link do strony, gdzie jest rejestracja (Stadion wymaga od organizatorów, by impreza, choć bezpłatna, była biletowana):

https://thechangelisbon.com

Oto link do ulotki w j. polskim, gdzie jest więcej szczegółów: http://bit.ly/3pT5FxM

Sekcja Młodzieżowa CHARIS International przygotowała Koncert Świąteczny online: "Oto Jestem 2022".

Nie ma polskiej wersji językowej, ale można się podłączyć do oryginalnej ścieżki, do czego zachęcamy, szczególnie grupy młodzieżowe.

Koncert odbędzie się w sobotę, 17 grudnia o godzinie 22:00.

Dołączcie do wydarzenia na żywo i roześlijcie znajomym ten link:

https://youtu.be/fkOec_PzFBA "

Podgląd do wydarzenia jest też na stronie CHARIS. Link poniżej:
https://www.charis.international/en/here-i-am-2022/

Podczas II Forum CHARIS w Łodzi odbyło się uroczyste zakończenie jesiennych kursów CHARIS (II edycja Kursu Służebne Przywództwo ścieżka 1 i 2 oraz Kontynuacja)


Antoni Tompolski | Ewangelizacja | Charis | Część 1

 

Bp Andrzej Siemieniewski | Jedność | Charis | Część 2

 

>

Ks. Mirosław Tosza | Pomoc ubogim | Charis | Część 3

CHARIS organizuje po raz pierwszy Bożonarodzeniowy koncert dla młodych ludzi (i nie tylko) "Here I am", który odbędzie się 18 grudnia o 22:00 w Rzymie, z posługą muzyczną z różnych krajów.

Koncert w różnych wersjach językowych (w tym po polsku) będzie dostępny online TUTAJ: https://www.charis.international/en/here-i-am/

W dniach 10-12 lutego 2022 r. w Łodzi odbędzie się wydarzenie „JUŻ CZAS. napiszmy historię razem”, które zrodziło się z potrzeby spotkania ze sobą wspólnot i społeczności chrześcijańskich z całej Polski.

Organizatorami spotkania "JUŻ CZAS. napiszmy historię" razem jest Archidiecezja Łódzka wraz ze swoim pasterzem arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, Krajowa Służba Komunii (CHARIS) w Polsce oraz Wspólnota Głos na Pustyni z Krakowa. Wydarzenie zostało objęte patronatem Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan oraz patronatem Polskiego Forum Chrześcijańskiego, a na samym spotkaniu obecny będzie watykański delegat Mons. Juan Usma Gomez.

Więcej informacji i zapisy: https://juzczas.org/

Zapraszamy na drugą polską edycję

Kursu CHARIS
Służebne Przywództwo

LINK DO ZAPISÓW: https://sluzebneprzywodztwo.org/produkt/kurs-sluzebne-przywodztwo-ii-edycja-sciezka-2/
Nie miałeś/aś możliwości wzięcia udziału w I edycji Kursu? Ta opcja jest właśnie dla Ciebie.
rejestracja do 30 września 2021: 100 PLN
rejestracja od 1 października 2021: 150 PLN

BĄDŹ ZAKORZENIONY I ZBUDOWANY W CHRYSTUSIE (KOL 2, 7)

z tłumaczeniem na język polski.

Tematy które powinny być znane każdemu członkowi wspólnoty charyzmatycznej.

Link do informacji i zapisów: sluzebneprzywodztwo.org

Cel: Pogłębić teologię i praktykę liderów odnowy charyzmatycznej i Kościoła w ważnych obszarach naszej misji w Kościele.
Miejsce: on-line / platforma wirtualna

Charis, organizm koordynujący katolicką odnowę charyzmatyczną, ma nowego moderatora. Został nim argentyński psycholog i przedsiębiorca Pino Scafuro. Zastąpił on Jean-Luca Moensa, który musiał ustąpić z tej funkcji z ważnych powodów rodzinnych, a konkretnie z powodu choroby swojej najstarszej córki, matki dwojga dzieci.

Scafuro pokieruje Charis do przyszłego zgromadzenia ogólnego tej instytucji. Urodził się w 1965 r. w Buenos Aires. Jest żonaty i ma dwoje dzieci. W odnowie charyzmatycznej jest od 1985 r. Trzy lata później wstąpił do wspólnoty Convivencias con Dios. Był koordynatorem odnowy charyzmatycznej w regionie i archidiecezji Buenos Aires. Zajmuje się też dialogiem z chrześcijanami ewangelicznymi w Argentynie.

źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2021-05/pino-scafuro-nowym-moderatorem-charis.html

Bardziej szczegółowe informacje TUTAJ

Pierwsze Forum CHARIS w Polsce, które odbyło się w Łodzi
w dniu 19 czerwca 2021 w godz. 10:00 – 20:30.

ORGANIZATORZY zaprosili na wspólne uwielbienie, nauczania, dyskusje w małych grupach, świadectwa a przede wszystkim Eucharystię i na wspólne, wzajemne spotkanie się wraz z modlitwą za siebie nawzajem i CHARIS.

Zaproszenie dotyczyło wszystkich rzeczywistości CHARIS w Polsce.
Rozdanie certyfikatów dla uczestników KURSU CHARIS było częścią tego spotkania.
Informacje o Forum, program oraz formularz rejestracyjny były dostępne od 20 maja
na stronie sluzebneprzywodztwo.org

CHARIS, wspólnie z Komisją ds. Jedności Chrześcijan, zorganizowała wigilię ekumeniczną Zesłania Ducha Świętego: sobota 22 maja 2021 r., godz. 21:00 (czasu warszawskiego, GMT + 2).

Czuwanie online odbyło się na żywo w 4 lokalizacjach na całym świecie: Rzym, Topeka, Buenos Aires, Jerozolima. W każdym z tych miast modlitwę prowadzili chrześcijanie z różnych Kościołów i wspólnot. Wszyscy razem modliliśmy się do Ducha Świętego, o nową Pięćdziesiątnicę na świecie. Była to chwila, kiedy mogliśmy wspólnie się modlić, tak jak sam Jezus prosił Ojca za nas (J 17,21). Z radością wzywaliśmy Ducha Świętego w Jerozolimie, w tym samym mieście, w którym miała miejsce pierwsza Pięćdziesiątnica.

Do wzięcia udziału w czuwaniu nie była wymagana rejestracja! Każdy mógł wziąć udział, łącząc się na naszych oficjalnych kanałach.

Polskie tłumaczenie i transmisja spotkania wigilijnego TUTAJ.

Zapraszamy na kolejną edycję

Kursu Logos

Kurs Logos ma korzenie w CHARIS International, a SESA prowadzi je w języku polskim.

Kurs będzie online
w dniach 7-9.05 2021 r.

Zapisy: https://forms.gle/TWbNR51tJnEBg9mS8

Więcej informacji; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynacją całej Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej zajmuje się CHARIS, która zgodnie z pragnieniem Franciszka zastąpiła dwa różne wcześniej działające międzynarodowe organizmy koordynacyjne.

Cele i struktura CHARIS opisane są w statucie TUTAJ.

Pino Scafuro z Argentyny, Moderator CHARIS.

 

O. Raniero Cantalamessa, Asystent Kościelny CHARIS

 

Międzynarodowa Służba Komunii

 

Tymczasowa Europejska Służba Komunii. Więcej TUTAJ

 

Krajowa Służba Komunii w Polsce

 

Biskupi towarzyszący Krajowej Służbie Komunii w Polsce

 

Krajowa Służba Komunii (CHARIS) stała się faktem. KSK w Polsce jako inicjatywa papieska została zatwierdzona przez Międzynarodowe Służby (CHARIS). Certyfikaty zostaną wręczone przez Luca Jeana Moensa (Moderator CHARIS) jeszcze tego roku podczas Kongresu Nowej Ewangelizacji. Dziś na zebraniu Konferencji Episkopatu Polski, zgromadzonym biskupom została przedstawiona misja i skład Krajowych Służb Komunii (CHARIS).

Krajowa Służba Komunii nie posiada struktur, jej celem jest służba całemu strumieniowi łaski (w tym Katolickiej Odnowie w Duchu Świętym). KSK nie ma również żadnej władzy, skoncentrowana jest wokół służby: ubogim, ewangelizacji, budowania jedności, propagowania chrztu w Duchu Świętym w całym Kościele.

 W skład Krajowej Służby Komunii z ramienia Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce wchodzą: ks. Artur Potrapeluk (Przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce, W-ce koordynator KSK), Maria Borkowska (Członek Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce).

Zapraszamy na polską edycję

Kursu CHARIS
Służebne Przywództwo

BĄDŹ ZAKORZENIONY I ZBUDOWANY W CHRYSTUSIE (KOL 2, 7)

z tłumaczeniem na język polski.

Tematy które powinny być znane każdemu członkowi wspólnoty charyzmatycznej.

"Bardzo chciałbym, aby wszyscy liderzy z każdej rzeczywistości współtworzącej CHARIS w Polsce zostali absolwentami Kursu CHARIS Służebne Przywództwo. Dlatego bardzo Was zachęcam, abyście przesłali tę informację dalej, do swoich księży, liderów, wspólnot i znajomych.  Jedynym warunkiem uczestnictwa jest doświadczenie chrztu w Duchu Świętym"
Antoni Tompolski, Koordynator Krajowej Służby Komunii CHARIS - Polska

Zapisy trwają do 22 lutego 2021, a sam kurs zaczyna się 26 lutego.

Jedną z cech kursu jest omawianie materiału w zorganizowanych małych grupach (więcej informacji na stronie www). Istnieje możliwość, po uprzednim poinformowaniu organizatorów, że małe grupy mogą być utworzone w ramach jednej wspólnoty lub sieci wspólnot, jeżeli jej liderzy mają takie pragnienie.

Link do informacji i zapisów: sluzebneprzywodztwo.org

Żyjemy w szczególnych czasach, w którym jesteśmy wezwani do stosowania nowych form komunikacji w ewangelizacji i formacji. Również dla tak wielu osób, które nie mogą uczestniczyć w kursach stacjonarnych z powodu ograniczeń finansowych.

Cel: Szkolić sługi Odnowy Charyzmatycznej w ważnych obszarach naszej misji w Kościele.

Miejsce: on-line / platforma wirtualna

Data startu: 26 lutego 2021 r

Długość: 15-tygodniowy kurs

Data końca: 10 czerwca 2021 r

Zapisy do 15 lutego:  100 PLN (rejestracja po 15 lutego: 150 PLN)

Koniec rejestracji: 22 lutego 2021 r

Ponad miesiąc temu Zespół inicjujący Krajowe Służby Komunii CHARIS podjął pierwsze działania w kierunku ustanowienia tej służby w naszym kraju. Po kontakcie z Międzynarodową Służbą Komunii, której Moderatorem jest Jean Luc Moens czekamy na zatwierdzenie zarówno przez Międzynarodową Służbę Komunii, jak i nasz Episkopat.

Nasz zespół stanowią przedstawiciele 6 grup szeroko pojętej odnowy charyzmatycznej w Polsce. Są to w skrócie: Odnowa, Oaza, Szkoły Nowej Ewangelizacji, Forum Wspólnot Ewangelizacyjnych, oddziały wspólnot międzynarodowych oraz posługi i instytuty. Chcemy, aby wszyscy byli reprezentowani, dlatego, wciąż jesteśmy otwarci na nowe rzeczywistości.

Naszemu zespołowi towarzyszą 4 biskupi: abp Grzegorz Ryś, bp Andrzej Siemieniewski, bp. Andrzej Przybylski i bp Krzysztof Włodarczyk. Bardzo się cieszymy z ich obecności z nami. Koordynatorem Zespołu inicjującego KSK został Antoni Tompolski (Alpha Polska), zaś Jego zastępcą ks. Artur Potrapeluk (Przewodniczący KZK Odnowy w Polsce) dzięki czemu będziemy się wspierać. Prosimy o modlitwę, aby nasza grupa, jako Krajowa Służba Komunii służyła owocnie całemu strumieniowi łaski w Polsce.

Powstaje również strona internetowa (charis.pl), która będzie dostępna na przełomie stycznia i lutego.

31 października 2020 o godz. 22:00 odbyło się czuwanie w Wigilię Wszystkich Świętych "Stworzeni do Wielkości" (Created 4 Greatness 2020), zorganizowane przez CHARIS International.

Słowo Papieża Franciszka skierowane do młodych charyzmatyków jest pod poniższym linkiem.  Jest małe opóźnienie z tłumaczeniem, przepraszamy. 🙂
https://www.facebook.com/charis.polska.official/videos/649965222575316

Papież Franciszek: ,,Drodzy młodzi (...) świętość, to codzienne spotkanie z Jezusem - bliskość z Jezusem w każdym momencie - w Eucharystii, w modlitwie, w drugim człowieku, z Chrystusem obecnym... życie z Chrystusem. Potrzebujemy tylko otworzyć nasze serca na Ducha Świętego, który umożliwia spotkanie z Jezusem, sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić, to on potrzebuje wprowadzić nas na ścieżkę świętości. Wy młodzi nie myślcie, że świętość jest nieosiągalna. Świętość, to codzienna ścieżka chrześcijanina. Nie szukajcie innej drogi, pozwólcie, by Jezus Was pociągnął i uwiódł Wasze serca, otwórzcie Wasze serca na Ducha Świętego, aby On przemienił każdego z Was. Zawsze miejcie z sobą Ewangelie, bo Słowo Jezusa zainspiruje Was, aby pójść dalej". CREATED 4 GREATNESS (Wigilia Wszystkich Świętych, Rzym 2020)

Warto posłuchać też, co o świętości mówi nowo mianowany kardynał O. Raniero Cantalamessa:
https://www.facebook.com/charis.polska.official/videos/787895798452030

Pół godziny wcześniej, czyli o godz.  21:30, odbyła się cześć polska, w trakcie której mogliśmy m.in. poznać osoby z zespołu inicjującego powstanie Krajowych Służb Komunii Charis. Był też akcent wrocławski, w spotkaniu wziął udział bp Andrzej Siemieniewski.
Nagranie tej części jest tutaj:
https://www.facebook.com/charis.polska.official/videos/454813338830214

25.08.2020 w Częstochowie miało miejsce spotkanie zespołu inicjującego powstanie Krajowych Służb Komunii CHARIS (CNSC). Spotkaniu przewodniczył bp Andrzej Przybylski. Członkowie zespołu reprezentują różne charyzmatyczne środowiska Kościoła katolickiego w Polsce, a w tym: Katolicka Odnowa w Duchu Świętym (zespół KZK do spraw CHARIS - ks. Artur Potrapeluk, Jerzy Malisiewicz, Jacek Nakonieczny, Maria Borkowska, Dominika Flis), SESA Polska (o. Krzysztof Czerwionka CR), Wspólnoty Chemin Neuf (Zbigniew Słup) oraz Alpha Polska (o. Jacek Dubel CSsR, Antonii Tompolski). Kolejnym krokiem będzie powołanie Krajowych Służb Komunii (CNSC) 6 listopada 2020 r. podczas konferencji CCC z udziałem przedstawicieli CHARIS International.

W piątek i w sobotę 19-20 czerwca 2020 r. w Borzęcinie Dużym odbyło się spotkanie Krajowego Zespołu Koordynatorów (KZK) Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce.

Relacja ze spotkania jest TUTAJ.

CHARIS International zaprasza:
Dla naszych polskich braci i sióstr: śledźcie wydarzenie 30 maja w języku polskim korzystając z tego linku.
https://youtu.be/7R5-uJ9q3d4

Podczas Pięćdziesiątnicy 2019 papież Franciszek uruchomił nową wyjątkową służbę Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej: CHARIS.

Dzisiaj, rok później, jesteśmy w okresie bezprecedensowego globalnego kryzysu z powodu wirusa, który ograniczył znaczną część światowej populacji do swoich domów, który zniszczył gospodarkę wielu krajów, zamknął kościoły, miał okropne konsekwencje dla biednych i najbardziej pozbawionych środków do życia, które uniemożliwiają nam fizyczne spotkanie w celu wspólnej modlitwy.

Ale ten wirus nie przeszkadza nam w modlitwie! Przeciwnie, wywołało wiele inicjatyw modlitewnych, w tym modlitw ekumenicznych, na całym świecie.

Z okazji Pięćdziesiątnicy 2020 CHARIS proponuje kontynuowanie tego ruchu modlitwy, aby prosić Pana o tę nową Pięćdziesiątnicę, to nowe wylanie Ducha Świętego w Kościół i świat, za który modli się nasz Papież.
W tym celu proponujemy chrześcijanom z całego świata wspólnie się modlić:
Bez względu na twój kraj
Bez względu na twój język
Bez względu na strefę czasową
Czymkolwiek jest twój kościół lub wspólnota kościelna
Dołącz do nas na Wigilię Zesłania Ducha Świętego 30 maja o godzinie 22.00 czasu polskiego (UTC+1), aby wspólnie błagać Ducha Świętego i poprosić o nową Pięćdziesiątnicę na całym świecie.

PRZESŁANIE CHARIS
W PRZYGOTOWANIU
do PIĘĆDZIESIĄTNICY 2020

O. Raniero Cantalamessa ofmcap

Dzieje Apostolskie tak opowiadają o tym epizodzie z życia Pawła:

 „Zbiegł się tłum przeciwko nim, a pretorzy kazali zedrzeć z nich szaty i siec ich rózgami. 23 Po wymierzeniu wielu razów wtrącili ich do więzienia, przykazując strażnikowi, aby ich dobrze pilnował. 24 Otrzymawszy taki rozkaz, wtrącił ich do wewnętrznego lochu i dla bezpieczeństwa zakuł im nogi w dyby. 25 O północy Paweł i Sylas modlili się, śpiewając hymny Bogu. A więźniowie im się przysłuchiwali. 26 Nagle powstało silne trzęsienie ziemi, tak że zachwiały się fundamenty więzienia. Natychmiast otwarły się wszystkie drzwi i ze wszystkich opadły kajdany.” (Dz 16, 22-26)

Z rozdartymi ubraniami, otrzymanymi ciosami i kajdanami na stopach, Paweł i Sylas nie modlili się do Boga, aby im pomógł, ale zamiast tego śpiewali chwałę Bogu. Co za wiadomość dla nas, członków Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w tym czasie! Przykład Pawła i Sylasa zachęca nas do odłożenia na bok, przynajmniej do Pięćdziesiątnicy, całej dyskusji na temat koronawirusa, a przynajmniej nie czynienia z niego centrum wszystkiego. Nie zasmucajmy Ducha Świętego, uważając Go za mniej ważnego (lub mniej potężnego) niż wirus.

Moderator CHARIS (Międzynarodowa Służba Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej) zachęca do modlitwy:

Drodzy przyjaciele Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z całego świata,

Wszyscy wiecie, że w dzisiejszym świecie doświadczamy bezprecedensowego kryzysu związanego z epidemią koronawirusa. Sytuacja jest tak poważna, że ​​w niektórych krajach, takich jak Korea czy Włochy, nie mogą już odbywać się spotkania religijne, w tym msze.

Ukazał się pierwszy numer CHARIS MAGAZINE. W języku angielskim dostępny jest TUTAJ.

Na przedostatniej stronie wyjaśniona jest symbolika logo CHARIS. Oto tłumaczenie tego fragmentu (tłum. MB):

Wielu ludzi pyta nas, co symbolizuje logo CHARIS.

Oto kilka wyjaśnień: Niebieskie półkole po prawej stronie przedstawia zarówno świat, jak i płaszcz Maryi, która nas chroni. W sercu świata umieszczone jest drzewo Krzyża, które nas zbawia. Płomień jest płomieniem Ducha Świętego, który ma rozpalić świat przez chrzest w Duchu Świętym, który otrzymaliśmy.  My jesteśmy przedstawieni ponad tym płomieniem w geście uwielbienia ożywionego przez płomień o różnych kolorach. Wskazuje to na uniwersalność kultur i języków, co jest charakterystyczne dla Odnowy Charyzmatycznej, rozprzestrzeniającej się po świecie.

Kto może korzystać z logo CHARIS? I pod jakimi warunkami?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy pamiętać, że CHARIS jest służbą. Nie ma członków. Można należeć do nurtu łaski, który jest Katolicką Odnową Charyzmatyczną. Można powiedzieć „Jestem z Odnowy” lub „należę do takiej wspólnoty w Odnowie". Ale nie można powiedzieć "Jestem z CHARIS" czy "Należę do CHARIS" lub "My jesteśmy CHARIS tego kraju". Odnowa Charyzmatyczna jest szersza niż CHARIS, która jest tylko służbą dla Odnowy.

Gdy to założenie jest jasne, łatwo zrozumieć, że użycie logo CHARIS jest ograniczone do jej własnych struktur: Międzynarodowej Służby Komunii, Krajowych i Kontynentalnych Służb Komunii. Aby umieścić logo w reklamowaniu wydarzenia, należy zrobić to w porozumieniu z CHARIS i wydarzenie powinno być przynajmniej współorganizowane przez CHARIS. Podobnie członkowie Międzynarodowej Służby Komunii nie mogą wykorzystywać faktu, że należą do CHARIS, gdy związane jest to z własnymi wydarzeniami lub ruchami.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019 rozpoczęła działalność CHARIS, zajmująca się koordynacją całej Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. W związku z tym obowiązujący wcześniej statut ICCRS został zastąpiony statutem CHARIS (w j. angielskim dostępny jest TUTAJ, w j. polskim poniżej).

Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczyna działalność Charis, czyli nowy organizm, zajmujący się koordynacją całej Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Z tej okazji delegaci z całego świata spotkali się na audiencji z Papieżem Franciszkiem. Misję Charis Papież Franciszek streścił w zdaniu: „Nowa i jedyna służba komunii”.

Jednym z powodów, dla których papież Franciszek wezwał do stworzenia CHARIS, nowej jednej służby dla katolickiej odnowy charyzmatycznej, było jego pragnienie, aby cały Kościół doświadczył chrztu w Duchu Świętym. Zawsze bardzo wyraźnie wyrażał to pragnienie nowej Pięćdziesiątnicy dla Kościoła i świata, ostatnio na zakończenie Mszy św. na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Aby przygotować się do nowej Pięćdziesiątnicy, CHARIS rozpoczyna wielką kampanię modlitewną od początku marca. Ta kampania jest prosta i dostępna dla wszystkich.Każdego miesiąca (marzec, kwiecień, maj) wygłosi przemówienie ks. Raniero Cantalamessa, asystent kościelny CHARIS, który przygotuje nas do otwarcia naszych serc na nowe wylanie Ducha.

Prosimy o przekazanie informacji o tej inicjatywie tym, którzy są wokół was, w waszych grupach modlitewnych, waszych wspólnotach, waszych szkołach ewangelizacji… Bądźcie wierni w modlitwie, aby następna Pięćdziesiątnica naprawdę oznaczała początek odnowy całego Kościoła w Duchu Świętym.

Jean-Luc Moens
Moderator CHARIS
https://www.charis.international/

Oto linki do nauczań: