Moderator CHARIS (Międzynarodowa Służba Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej) zachęca do modlitwy:

Drodzy przyjaciele Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z całego świata,

Wszyscy wiecie, że w dzisiejszym świecie doświadczamy bezprecedensowego kryzysu związanego z epidemią koronawirusa. Sytuacja jest tak poważna, że ​​w niektórych krajach, takich jak Korea czy Włochy, nie mogą już odbywać się spotkania religijne, w tym msze.

Wielu z was z pewnością już zanosi to wszystko w swoich modlitwach, ale chcielibyśmy rozszerzyć krąg modlitwy na wszystkich członków Odnowy na całym świecie. Wszyscy razem wznieśmy naszą modlitwę do nieba!

Jezus uzdrawiał chorych mocą Ducha Świętego. Proponujemy, abyśmy zwrócili się do tego samego Ducha Świętego, aby prosić o koniec epidemii, uzdrowienie chorych i zbawienie dusz tych, którzy na nią umierają.

W tym celu proponujemy, abyście modlili się codziennie do końca epidemii, Sekwencją Pięćdziesiątnicy, w której Kościół modli się o uzdrowienie chorych, a następnie trzema Zdrowaś Mario.

Prośmy z wiarą, aby Duch Święty zstąpił na nasz zraniony świat i okazał czułość Ojca dla cierpiących. Prośmy Maryję, aby rozłożyła swój macierzyński płaszcz ochronny na wszystkich ludzi.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączą do nas w tej kampanii wstawienniczej.

W jedności modlitwy
Jean-Luc Moens
Moderator CHARIS

Tekst Sekwencji jest TUTAJ

https://www.charis.international/en/prayer-campaign/