W nocy 23.08.2021 Jadwiga Choroszy narodziła się dla Nieba.

Była pierwszym świeckim koordynatorem Archidiecezji Wrocław (z której później oddzieliły się diecezje legnicka i świdnicka).

Posługę koordynatora pełniła od 1987 r. do 1997 r. wraz z ks. Stanisławem Orzechowskim.

Zawsze uśmiechnięta i kochająca ludzi. Potrafiła budować relacje i miała ogromne pokłady sił i zapału do pracy. Niezwykle oddana Panu Bogu, zaangażowana całym sercem w służbę dla drugiego człowieka. Gotowa by nieść pomoc potrzebującym.

Głosiła rekolekcje dla wspólnot modlitewnych w Polsce i za granicą. Wywodziła się z Domowego Kościoła w ruchu Światło – Życie. Posługiwała modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie. Prowadziła pomoc dla kobiet z syndromem postaborcyjnym i współpracowała z księżmi egzorcystami.

Jadziu, przez wielu z nas zostaniesz zapamiętana jako duchowa mama. Wychowałaś całe zastępy liderów i animatorów wspólnot. Twoje katechezy stały się fundamentami posługi w Odnowie w Duchu Świętym. Dziś składamy Bogu podziękowania za dar Twojego życia i posługi. Niech Pan przyjmie Cię do swojego Królestwa, dla którego poświęciłaś życie!

Msza św. pogrzebowa za Jadwigę będzie sprawowana 26.08.2021 (czwartek) o godz. 10.00 w Kościele św. Wojciecha na Zabobrzu w Jeleniej Górze przy ul. Moniuszki 12. Po Mszy św. nastąpi przewiezienie trumny na Cmentarz w Jeżowie Sudeckim (ul. Polna 20C).

Życzeniem Jadwigi jest, aby zamiast kwiatów ofiarować za nią Mszę św. Kto ma takie pragnienie, proszony jest o kontakt z synem ks. Mirosławem.

Jadwiga prosi o traktowanie jej śmierci i pogrzebu jako święta spotkania ze Zbawicielem. Proszę radować się tą chwilą, choć może wydawać się to trudne.

Kolorem liturgicznym będzie kolor BIAŁY.