Informacja o programie Dni w Diecezjach Wrocław-Galilea (20-25 lipca 2016)

Już od 20 lipca będziemy przeżywać Światowe Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji, do której przyjedzie około 15 tysięcy młodych z ponad 35 krajów świata. Zachęcamy wszystkich do wspólnego uczestnictwa w przygotowanym programie "Dni w Diecezjach". Przeżywając razem ten czas będziemy mogli doświadczyć czym jest Kościół powszechny, młody, pełen radości wiary.

20 lipca 2016, środa - Dzień Przyjazdu młodzieży do parafii

Przyjęcie grup w parafiach: punkty rejestracji i informacji, zakwaterowanie w rodzinach; Msze święte i powitanie młodzieży w parafiach przyjęcia.

21 lipca 2016, czwartek - Dzień zwiedzania miasta (plan dla Wrocławia)

Msza święta, katecheza, zwiedzanie miasta, "MERCY FEST" - imprezy masowe we Wrocławiu (planowane miejsca: pl. Wolności-NFM, „Teki"(ul. Wittiga), Popowice (ul. Rysia), Karłowice (skwer, ul. Kasprowicza), Park Południowy (pomnik Chopina)), dla chętnych udział w pokazie fontanny multimedialnej (każdego dnia o 22.00)

22 lipca 2016, piątek - Dzień miłosierdzia

Msza święta, katecheza, Dzieła Miłosierdzia zaplanowane przez Parafie, "MERCY FEST", nabożeństwo adoracji krzyża w parafiach (możliwość Sakramentu Pojednania). Wieczorem, z udziałem parafian, nabożeństwo Adoracji Krzyża w intencji młodzieży i pokoju na świecie oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

23 lipca 2016, sobota - Dzień spotkania grup z terenu całej Archidiecezji Wrocławskiej

Przejście przez "Bramę Miłosierdzia" w Katedrze Wrocławskiej i wydarzenia duchowe na Ostrowie Tumskim (planowanych jest 15 wydarzeń duchowych w kościołach i budynkach na Ostrowie Tumskim oraz na wolnym powietrzu), spotkanie z Arcybiskupem Wrocławskim i modlitwa Anioł Pański (Ostrów Tumski) - scena przed katedrą, Msza Święta w grupach językowych w wyznaczonych kościołach. Festiwal "Singing Europe" na Stadionie Miejskim z udziałem uczestników Dni w Diecezjach w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Na wszystkie sobotnie wydarzenia na Ostrowie Tumskim i Stadionie Miejskim zaproszeni są goście oraz młodzież i rodziny naszych parafii. Miejsca na Stadionie Miejskim będą biletowane i nastąpi konieczność zgłoszenia ilości osób z parafii, które wezmą w nim udział oraz wcześniejszego pobrania biletów.

24 lipca 2016, niedziela - Dzień w Parafiach (podobny scenariusz we Wrocławiu i poza)

Msza święta w parafii razem z rodzinami (według planu parafialnego), "MERCY FEST" (te same miejsca co w czwartek i piątek)

25 lipca 2016, poniedziałek - Dzień posłania do Krakowa

Pożegnanie gości w parafiach, przejazd grup do Trzebnicy, procesja z relikwiami św. Jadwigi i uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Abp. J. Kupnego z posłaniem do Krakowa (Trzebnica, plac pielgrzymkowy), wyjazd grup do Krakowa

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach i prosimy o modlitwę za młodzież i dzieło przygotowań ŚDM.

Ks. Piotr Wawrzynek
diecezjalny duszpasterz młodzieży