Przedstawiciele wspólnot z całej Polski o swoich działaniach mówią TUTAJ.

A oto jak radzą sobie wspólnoty z wspólnoty z Wrocławia i okolic. Informacje aktualizowane są na bieżąco.

Jeśli chcesz podzielić się inicjatywą Twojej wspólnoty, napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Spotykamy się codziennie (oprócz niedzieli) między-wspólnotowo on-line na modlitwie Godziną Czytań i Jutrznią o godz. 8.00 rano. Zapraszamy do dołączenia. Prześlemy Ci potrzebne informacje, napisz do nas e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Wspólnota młodzieżowa Kompania Jonatana/Księga Liczb/Na Pustyni/Wielki Post 20: godz. 18.00 Msza św. i katecheza, godz. 20.30 różaniec, transmisja na fb i youtube parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej Wrocław-Strachocin.

 • Wspólnota Jeruzalem: wznowiliśmy nasze spotkania modlitewne, wykorzystując aplikację Jitsi Meet. Część z nas zainstalowała ją na smartfonach, inni korzystali z komputera. Mimo dzielącej nas fizycznej odległości mogliśmy zobaczyć się i usłyszeć. Podczas spotkania modliliśmy się i dzieliliśmy się tym, jak przeżywamy obecny czas. Bardzo nas to umocniło. Zamierzamy kontynuować spotkania w tej formie.

 • Wspólnota Odbudowa modli się codziennie na zoom.us o 20:05 Koronką do Bożego Miłosierdzia, polecając modlitwie wszystkie intencje wspólnoty.

 • Mężczyźni św. Józefa zapraszają  do wspólnej modlitwy i odprawienia online nieszporów w intencji przeżywania bólu związanego z ograniczonym dostępem do sakramentów w łączności z Chrystusem Ukrzyżowanym oraz ustania epidemii koronawirusa w Polsce. Termin: w każdy poniedziałek i piątek o 20.00. Osoby zainteresowane uczestniczeniem w nieszporach proszone są o kontakt na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Mężczyźni św. Józefa odeślą zaproszenie z danymi dostępu do platformy online.

 • Wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego w Smolcu zaprasza  do modlitwy, nazwanej" Jerychem Modlitewnym". Więcej TUTAJ.

 • Odnowa Rodzinom Archidiecezji Wroclawskiej prowadzi codziennie modlitwę live na profilu  Facebookowym. Modlimy się KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zachęcamy do dołączenia. Startujemy codziennie o 14.55 na profilu https://www.facebook.com/odnowarodzinomwroclaw/

 • Wspólnota EMAUS:
  1/ codzienna Eucharystia! Pojedyncze osoby w kościele, reszta łączy się przez transmisje na fb
  2/codzienny różaniec w intencjach przebłagania za grzechy swiata, o ustanie epidemii i opiekę Matki Bozej nad światem. Też pojedyncze osoby w kościele, reszta łaczy sie przez codzienną transmisję o 20:30
  3/ Modlitwa wstawiennicza, intencje podawane przez sms, jak dotychczas
  4/służba zdrowych i mobilnych na rzecz potrzebujacych - zgłoszenia potrzebujacych przez ks proboszcza
  5/ stały kontakt wspólnoty przez Whats app
  Przeżywamy głebokie rekolekcje, modlimy się, tesknimy za Eucharystia i za sobą, pomagamy, służymy, Miłość zachowujemy, nie tracimy ani wiary, ani nadziei.

 • Wspólnota Nadzieja rozpoczyna dzień od Słowa Bożego danego na każdy dzień i rozsyłanego sms~em do członków i przyjaciół spoza wspólnoty. Wspieramy finansowo, materialnie i duchowo/modlitewnie osoby, które tego potrzebują. Intencje spływają na naszą "skrzynkę " a następnie zostają włączone do wspólnej modlitwy.

 • Wspólnota Źródło prowadzi modlitwy w intencjach wysłanych sms. 20 wstawienników modli się codziennie, przez 7 dni od dnia otrzymania sms-a. SOS Źródło.

 • Wspólnota Źródło Łaski - grupa Źródło Łaski na Whats app, w celu kontaktu z członkami wspólnoty grupa na Whats app diakonii modlitwy, w celu omadlania podanych intencji propozycja zakupów oraz pomocy szczególnie dla osób starszych, stały kontakt telefoniczny sióstr i braci ze wspólnot.

 • Wspólnota Michael: wspólnotowa modlitwa i rozmowy na Skype, wsparcie finansowe dla noclegowni brata Alberta, wsparcie finansowe dla macierzystej parafii, oferta wsparcia finansowego dla członkow wspólnoty

 • Wspólnota Jezusa Miłosiernego podjęła gotowość do pomocy ludziom starszym i schorowanym z naszej parafii. Służą pomocą w zakupach spożywczych lub dostarczeniu leków z apteki.Taką potrzebę można zgłosić po każdej Mszy św. w zakrystii lub dzwoniąc na numer - bezpośrednio do członków wspólnoty. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Jezusa Miłosiernego przyłączyła się do kręgu modlitewnego członków odnowy na całym świecie. Od 15 marca chętni modlą się codziennie do końca pandemii w łączności telefonicznej:godzina 15:00 w soboty i niedziele(koronka do Miłosierdzia Bożego). Następnie głoszona jest krótka nauka rekolekcyjna przez o. redemtorystę Jerzego Krupę godzina 20:00 w pozostałe dni, rozważając Mękę Pańską w Drodze Krzyżowej, modląc się słowami suplikacji i Pod Twoją obronę. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony www: https://jezusmilosierny.org.pl/ Na bieżąco umieszczamy teksty rozważań Drogi Krzyżowej - zachęcamy do skorzystania i dołączenia się do wspólnej modlitwy.

 • Wspólnota "Syjon" - każdego dnia rozsyłane jest Słowo Boże do członków Wspólnoty do rozważania na modlitwie osobistej. Włączyliśmy się do wspólnego dzieła UWIELBIENIE 24/7 zapoczątkowane przez wspólnotę Agaliasis na Fb. W każdą środę od 19 do 21 - czyli w czasie, w którym mamy spotkanie modlitewne trwamy na uwielbieniu w swoich domach. Sieciowo połączeni są na razie członkowie Rady Pastoralnej. Od najbliższej środy mamy nadzieję, że już przez FB będziemy spotykać się na uwielbieniu z całą wspólnotą.

 • W ostatni poniedziałek zostaliśmy po Eucharystii (stan mocno przerzedzony) na adoracji w kościele (modl. poprowadzona przez liderkę przez mikrofon bez śpiewu) a potem część Różańca. Mam nadzieję że tak zostanie.Prócz tego kilka osób codz. rano pomiędzy porannymi Msza i św. (o 7.00) od roku nadal modli się, uwielbiając Boga we wszystkim, co nam niesie czas... (jako Wspólnota Getsemani chcemy choć jedną godzinę czuwać z Jezusem: Eucharystia plus półgodzinna modlitwa. Ja, jako odpowiedzialna teraz za modl. wstawienniczą, przyjmuję w tym czasie deklaracje smsowe od członków wspólnoty na godzinne uwielbienie w dowolnej formie w miejscu przebywania w ciągu dnia- codziennie. Cel- nieustanne uwielbianie Boga. Powoli kształtuje się grafik, co prawda na razie z lukami, ale jestem dobrej myśli.

 • Owczarnia z Trzebnicy jest w trakcie ustalania działań w nowych warunkach. To co wdrożyliśmy to: Zakupy dla starszych i potrzebujących. Dołączyliśmy do akcji parafialnej "wieczystej adoracji", gdzie 24/7 ktoś się modli przed Najświętszym Sakramentem. W planach spotkania live przez youtube (modlitwa , śpiew , około 2-4 osoby prowadzące) zamiast spotkania w salce. Krótka modlitwa w bazylice, po mszy poniedziałkowej którą do tej pory "obstawiała" nasza wspólnota. Grupa chat np. WhatsApp aby mieć kontakt z członkami wspólnoty.

 • Wspólnota Odbudowa zaprasza na swój kanał! Na start cykl formacyjny ODBUDOWA z JEZUSEM! - #5 odcinków o tym jak na nowo rozpocząć życie z Bogiem. PIERWSZY ODCINEK 24 M A R C A ! kolejne - co tydzień we wtorek.
  https://www.youtube.com/watch?v=T0aCxx9y82Q&feature=youtu.be