Grupa inicjatywna „Wrocław dla Życia” ma przyjemność zaprosić wszystkich wiernych do włączenia się w wydarzenie „Dzwon – Głos Nienarodzonych”. Na placu przy kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku, 13 czerwca 2021 między godziną 10:00 a 13:30 i na Placu Katedralnym przed Archikatedrą pw. Św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu między godziną 14.00 i 19.00 zostanie wystawiony dzwon powstały z inicjatywy fundacji „Życiu Tak”, a wykonany przez rzemieślniczą Pracownię Ludwisiarską w Przemyślu.

Każdy przechodzień opowiadający się za życiem będzie mógł uderzyć w dzwon. Wydobyty dźwięk będzie symbolicznym głosem tych, którzy nie mogą powiedzieć o tym, że chcą żyć.

Jako pierwszy symbolicznego uderzenia dokonał Ojciec Święty Franciszek 23 września 2020 w Watykanie, po czym go pobłogosławił i skierował następujące przesłanie:
Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie. Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Zachęceni tym przesłaniem pragniemy by dźwięk tego dzwonu wybrzmiał także w stolicy Dolnego Śląska, dlatego serdecznie zapraszamy do włączenia się w naszą akcję.

Wydarzenie: Dzwon – „Głos Nienarodzonych”
Miejsce i czas:
10.00 – 13.30 – plac pod kościołem parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku
14.00 – 19.00 –Plac Katedralny przed Archikatedrą pw. Św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu
Data : niedziela, 13.06.2021 r
Organizatorzy: Inicjatywa „Wrocław dla Życia”, Fundacja „ŻYCIU TAK”