5 września Dobry Bóg zaprosił do Siebie śp. Ojca Andrzeja Smołkę SSCC, naszego, Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu, duchowego opiekuna.

Najbliższą Eucharystię podczas piątkowego spotkania 27 września w kościele pw. św. Piotra i Pawła przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu o 19.00, odprawimy w intencji o wieczne szczęście w Królestwie Niebieskim dla Ojca Andrzeja. Chcemy też podziękować Bogu, że postawił na naszej drodze niezwykłego Kapłana. Człowieka, który był nam nie tylko duchowym opiekunem ale również ojcem, przyjacielem, doradcą, wsparciem i pocieszycielem… Po ludzku jest nam smutno i czujemy duży żal, że już nie spotkamy Ojca Andrzeja, nie pożartujemy i nie wysłuchamy jego słów, trafiających prosto do naszych serc…. Cieszymy się jednak, bo jesteśmy przekonani, że Ojciec Andrzej chodząc przez życie ścieżkami Pana, dotarł i zamieszkał w Domu Swego Ojca. Parafrazując słowa św. Pawła powszechnie wiadomo, że Ojciec Andrzej był listem Chrystusowym dzięki swojemu posługiwaniu, listem napisanym nie atramentem, lecz Duchem Boga żywego; nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych tablicach serc.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 28 września 2019 o godz. 12.00 w Starym Wielisławie koło Polanicy Zdroju.

„Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.” (2 Kor 5,10)