Zbliżające się święta Wielkanocne pobudzają do wielu przemyśleń i skłaniają do refleksji nad własnym życiem. Są chwilą wyciszenia, są także porą na odnajdywanie nadziei… W tym właśnie przedświątecznym czasie zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Filmowego, gdzie wyświetlimy film BEN-HUR, doskonale wpisujący się w czas naszych duchowych przygotowań. Będzie to najnowsza, wyprodukowana w roku 2016 wersja powieści historycznej, o której powiedziano, że jest piękną opowieścią o Jezusie Chrystusie i ważnym świadectwem o łasce. Zapewne większość z nas pamięta starszą wersję filmu z 1959 roku ze znakomitą rolą Charltona Hestona, ale to, co różni obydwa filmy, to przede wszystkim w ukazany w nowej wersji większy nacisk na moc Jezusa Chrystusa, która doprowadza do przebaczenia.

Juda Ben-Hur jest żydowskim szlachcicem mieszkającym w czasach Chrystusa ze swoją bogatą rodziną w Jerozolimie okupowanej przez Rzymian. Messala jest młodym Rzymianinem, którego przyjęła i adoptowała rodzina Judy. Messala robi karierę rzymskiego żołnierza, walczącego w najbardziej odległych zakątkach Imperium. Po powrocie spotyka się z rodziną, ale kiedy okazuje się, że stali się oni poplecznikami jednego z wrogów Rzymu, całkowicie się od nich odwraca, wrzuca ich do więzienia, a Judę skazuje na los rzymskiego niewolnika. Podczas pięciu lat przykucia do wioseł na cesarskich statkach, w Judzie rośnie nienawiść do Messali i pragnienie zemsty.

Zapraszamy na film BEN-HUR w piątek, 23 marca o godz. 19.15, sala parafialna w Kościele Matki Bożej Pocieszenia, Wrocław, ul Wittiga 10. Wstęp wolny. Po filmie zapraszamy do rozmów i dyskusji.

Wspólnota FIAT zaprasza na

Adorację Wielkopostną

21.03.2018

Parafia NMP Częstochowskiej, Wrocław, Al. Kochanowskiego 11

Szczegóły: kliknij na plakat

Dzień Kobiet jest corocznym świętem obchodzonym 8 marca. Tradycja ta narodziła się na początku XX wieku i choć w Polsce na szeroką skalę była świętowana do lat 90-tych, to jednak w symbolicznym stopniu przetrwała do dzisiaj. W związku z nadchodzącym dniem wszystkich pań przygotowaliśmy specjalną projekcję Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Film pod tytułem DZIEŃ KOBIET nie będzie jednak przykładem oddawania szacunku i uznania płci pięknej, a nawiązaniem do ponurej rzeczywistości życia codziennego, która bardzo często brutalnie weryfikuje wszelkie założenia.

Życie Haliny, pracownicy znanej sieci handlowej, samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci sklepów nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

Zapraszamy na film DZIEŃ KOBIET w czwartek, 8 marca o godz. 19.15, sala na parterze Domu Katechetycznego, przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68.

Po filmie zachęcamy do rozmów i dyskusji.

Uwagi, propozycje, komentarze - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Diakonia Małżeństw-Michael zaprasza na

Peregrynację Obrazu Św. Józefa

Kościół św. Michała Archanioła
Wrocław, ul. B. Prusa 78
10-12 marca 2018

Obraz powitamy w sobotę 10 marca o godz. 11.30, a o godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Podczas Mszy św. będzie udzielony Sakrament Namaszczenia chorych.

 Szczegółowy program: kliknij na plakat.

W programie m.in.:
Sobota 10 marca:
16.00-17.00: "Z Józefem wielbimy Jezusa" - prowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Michael"
19.00 -21.00 Modlitwa Uwielbienia - prowadzi inicjatywa Muzyczna "Wrocław Wielbi"

Kolejne spotkanie z cyklu

UWIELBIENIE
metoda na uzdrowienie

Gość: o. Remigiusz Recław SJ

13.03.2018, godz. 18:00

Kościół św. Michała Archanioła
Wrocław, ul. B. Prusa 78

Oprawa muzyczna: Inicjatywa muzyczna WROCŁAW WIELBI​