Terminy Seminariów prowadzonych przez Odnowę w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej w 2017/2018:

__________

  • W weekend 1–3.12.2017, godz. 18.00, Mrozów, par. NMP Zwycięskiej, prowadzi o. Andrzej Smołka ze wspólnotą Miriam

  • W środy od 8.11.2017, godz. 19:00, Kościół NSJ, pl. Grunwaldzki 3 (wejście od parkingu Politechniki), prowadzi ks. Mariusz Pupka SDB ze wspólnotą Pontifex
  • W czwartki od 26.10.2017, godz. 18.30, klasztor dominikanów, Plac Dominikański 2, wejście od ul. Janickiego, Stary Refektarz, prowadzi wspólnota Galilea

  • W środy od 25.10.2107, godz. 18.00, parafia św. Karola Boromeusza, Wrocław, ul. Krucza 58, prowadzi ks. Marek Mekwiński ze wspólnotą Dobra Nowina
  • We wtorki od 17.10.2017, godz. 19.00, parafia NMP na Piasku, Wrocław, ul. św. Jadwigi, prowadzi ks. Wojciech Jaśkiewicz

  • W poniedziałki od 16.10.2017, godz. 19.00, DA Wawrzyny, Odona Bujwida 51 - dolny kościół, prowadzi s. Maria Czepiel CSSE ze wspólnotą Magnificat
  • W poniedziałki od 16.10.2107, godz. 19.00, parafia św. Maksymiliana M. Kolbego ul. Horbaczewskiego 20, prowadzi o. Piotr Lamprecht augustianin ze wspólnotą Benedictus

  • W piątki od 13.10.2017, godz. 18.00, parafia NMP Bolesnej, Wrocław - Różanka, ul Bałkańska 4, prowadzi o. Norbert Oczkowski OP ze wspólnotą Wieczernik
  • W środy od 4.10.2017, godz. 18.00, parafia NMP Częstochowskiej, Wrocław, al. J. Kochanowskiego, prowadzi ks. Mariusz Rosik ze wspólnotą Fiat

Wspólnota Verbum
zaprasza wszystkich chętnych na

Seminarium Odnowy Wiary

w każdy wtorek o 19.00
zaczynając od 15 maja 2018
w salce parafialnej Wrocław, ul. Świątnicka 32

"łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę" Ef 2,8

Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym

Parafia NMP Królowej Polski
we Wrocławiu-Klecinie
ul. Wałbrzyska 28

Konferencje głosić będzie o. Krzysztof Sikora CMF, Misjonarz Miłosierdzia

Rozpoczęcie: 8 maja 2018, godz. 18.00
Spotkania we wtorki, godz. 19.15 (po Mszy św.)

Wspólnota Paraklet zaprasza wszystkich poszukujących Boga, Miłości i Prawdy.

Więcej: kliknij na plakat

Seminarium Odnowy Wiary
w Trzebnicy

od 16.04.2018

Prowadzący - ks. Artur Stobierski SDS

Zaprasza wspólnota Owczarnia

Więcej: kliknij na plakat

 

 

 

Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym

Duszpasterstwo Akademickie Wawrzyny
Wrocław, ul. Bujwida 51

Start: 9 kwietnia, godz. 19:00

Naukę rekolekcyjną w tym semestrze wygłosi: Ks. Grzegorz Dłużniak SDB

Jeżeli szukasz Boga (nawet o tym nie wiedząc) i chcesz doświadczyć jego żywej obecności- przyjdź.
Nawet jeśli Ty nie chcesz przyjść On chce, żebyś Ty przyszedł do Niego.
Gdy przeszedłeś już seminarium i chcesz pomnożyć dobro, jakie otrzymałeś ZA DARMO, przyprowadź chociaż JEDNĄ osobę na te rekolekcje. Zostało niewiele czasu, więc pomyśl już TERAZ kogo przyprowadzić i ZRÓB TO.
Chrystus oczekuje od nas konkretnego działania!

Wspólnota Emaus zaprasza na

Seminarium Odnowy Wiary
w Duchu Świętym

POCZUJ DOTYK BOGA

Rozpoczęcie 19.04.2018
godz. 19:00

Parafia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
Wrocław, ul. Tatarakowa 1

Zaproszeni goście:
o. Andrzej Smołka
Artur Skowron
Tomasz Kołodziej

Seminarium Odnowy Wiary

Start: 9 kwietnia 2018, poniedziałek
Godzina 18:30

Kościół św. Elżbiety
Wrocław, ul. Grabiszyńska 103

Prowadzi o. Andrzej Smołka sscc
ze wspólnotą Getsemani

„TERAZ MUSISZ WYBRAĆ”

Czym jest Seminarium Odnowy Wiary ?

W Encyklice  “Bóg jest Miłością” papież Benedykt XVI napisał, że
„u początku bycia chrześcijaninem nie ma decyzji etycznej czy jakiejś wielkiej idei, ale natomiast spotkanie z wydarzeniem, z Osobą, która nadaje życiu nową perspektywę, a tym samym decydujące ukierunkowanie ".

Seminarium Odnowy Wiary jest właśnie takim czasem, kiedy możemy spotkać się z Osobą, z żywym Bogiem, który jest w stanie nadać naszemu życiu nową pespektywę i właściwy kierunek.

Seminarium Odnowy Wiary w naszej parafii będzie miała formę 8 – tygodniowych rekolekcji odbywających się raz w tygodniu – w poniedziałki, podczas których “Seminarzyści” będą uczestniczyć we wspólnej modlitwie, wysłuchają konferencji tematycznej oraz spotkają się w grupach prowadzonych przez animatorów. Cotygodniowe spotkania, dopełnia osobista codzienna modlitwa z Pismem Świętym, którą podejmuje każdy uczestnik Seminarium w domu.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY

W roku duszpasterskim poświęconym „Odkrywaniu Osoby i darów Ducha Świętego” zapraszamy na:

REKOLEKCJE ODNOWY WIARY
W DOBRZYKOWICACH

prowadzone w formie seminaryjnej

Rozpoczęcie: Niedziela Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia 2018 na Mszach św.
Spotkania seminaryjne: wtorki o godz. 19:00

Miejsce: Kościół pw. Narodzenia NMP w Dobrzykowicach

Prowadzenie: o. Mariusz Simonicz CSsR oraz Wspólnota DAR

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspólnota KANA przy Parafii św. Klemensa Dworzaka zaprasza na

SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Początek: 4 kwietnia 2018 godz. 18.00

Parafia św. Klemensa,  Dworzaka, Wrocław, Aleja Pracy 26

Rekolekcje te są dla wszystkich. Dla tych którzy uważają się "daleko od Boga", dla tych "ni zimnych, ni gorących" i dla tych, którzy chcą pogłębić swoje życie duchowe.

Seminarium ma na celu nie tylko pogłębienie podstaw wiary chrześcijańskiej, ale przede wszystkim rozpalenie Twojej fascynacji chrześcijaństwem.

Chrześcijaństwo nie jest zbiorem przykazań i zasad moralnych które trzeba wypełnić, by osiągnąć życie wieczne. Chrześcijaństwo to spotkanie z żywą Osobą, z Bogiem, to zakochanie się w Bogu.

Będziemy mieć zaszczyt posłuchać wspaniałych prelegentów:
o. J. Maciaszka SJ
o. G. Kramera SJ
ks. Z. Wachowicza SDB
ks. prof. M. Rosika
ks. W. Wojtkowiaka

Chcesz czegoś więcej od życia? Ciągle odczuwasz nie wypełnioną pustkę? A może po prostu chciałbyś coś zmienić?

Mostowa Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na

Seminarium Odnowy Wiary

czyli ośmiotygodniowe rekolekcje mające na celu odnowienie relacji z Bogiem, składające się z cotygodniowych konferencji, spotkań w małych grupach (ok. 1h/tydzień) oraz samodzielnej pracy z materiałami.

Seminarium zakończy się modlitwą o wylanie Ducha Świętego podczas czuwania przed Zesłaniem.

Początek: 28 marca 2018 godz. 19:00, Kościół NSJ, Wrocław, Plac Grunwaldzki 3, konferencje głosi ks. Wojciech Drab

Zapisy poprzez formularz TUTAJ

Cykl ZACZNIJ ŻYĆ

Kościół św. Michała Archanioła
Wrocław, ul. B. Prusa 78

8.03-15.05.2018

Pierwsze spotkanie
CZWARTEK 8 MARCA, godz. 18:00

CZY MOJE ŻYCIE MA SENS?

ks. Pavel Ajchler Tanvald, Czechy; Joanna Juśkiewicz Velké Hamry, Czechy

Więcej: kliknij na plakat

SEMINARIUM
ODNOWY WIARY
W DUCHU ŚWIĘTYM

ks. Wojciech Jaśkiewicz

wtorek 19:30

Kościół Akademicki
DA Redemptor

Wrocław, ul. Wittiga 10

start 6 marca 2018

www.da.redemptor.pl

„Oczekuję od Was, że podzielicie się z wszystkimi w Kościele łaską chrztu w Duchu Świętym” - to słowa papieża Franciszka do Odnowy w Duchu Świętym na stadionie olimpijskim w Rzymie w 1.06.2014.

„U zarania Odnowy Charyzmatycznej utworzono seminaria Życia w Duchu Świętym jako sposób przygotowania katolików do otrzymania chrztu w Duchu Świętym. Takie seminarium ma zazwyczaj formę sześcio- lub siedmiodniowego kursu, lecz może również odbywać się trakcie weekendu czy nawet jednego dnia lub w dłuższym formacie (dziesięć lub więcej tygodni).” - tak możemy przeczytać w dokumencie Komisji Doktrynalnej Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej "Chrzest w Duchu Świętym". Dokument, oprócz zaleceń odnośnie tematów Seminarium, zachęca także do dalszej formacji i pogłębiania swojej wiedzy na temat wiary.

Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym (Odnowy w Duchu Świętym, Odnowy Wiary w Duchu Świętym, Życia w Duchu Świętym) to forma rekolekcji, poprzez którą Bóg wzbudził i nadal wzbudza wielu ludzi do żywej wiary, do otwartości na działanie Ducha Świętego. Prosta, a jednocześnie dynamiczna forma przekazu, poprowadzi Cię bezpośrednio do osobistego doświadczenia głoszonych treści.

Jeszcze nigdy w historii człowieka, życie ludzi nie zmieniało się w takim tempie jak obecnie. Wiele prawd, wartości i zasad, do tej pory oczywistych i jednoznacznych, jest obecnie podważanych w skali globalnej, powodując dezorientacje oraz deformacje relacji, które przeżywamy – relacji z innymi ludźmi, a także relacji z Bogiem. To wszystko nie pozostaje bez wpływu na nasze życie wiary. "Ja jestem drogą i prawdą i życiem", powiedział Jezus, nie odnosząc tych słów tylko do czasów, które minęły.

Dzisiejszy świat skutecznie stara się zagłuszyć w naszych sercach głos Boga, który chce nas prowadzić właściwymi drogami. Każdy, kto choć delikatnie usłyszy Jego cichy szept, zaczyna poszukiwać prawdziwej wiary. Nawet ci, których wiara wydaje się być mocna, również potrzebują czegoś, co ją umocni.
Seminarium Odnowy życia w Duchu Świętym, pomoże Ci w dojrzałym, zdecydowanym i osobistym zwróceniu się ku Jezusowi Chrystusowi, oraz przyjęciu osoby Ducha Świętego, Jego obecności i mocy. Jesteś na nie bardzo osobiście zaproszony przez Pana Jezusa. On chce napełnić Cię swoją łaską. Odnowić Twoje życie. Zna dobrze Twoją sytuacje życiową, pragnienia, plany, radości, a także Twoją słabość, grzech, zniewolenie. On wie, jak zaspokoić najgłębsze pragnienia Twojego serca. Chce przyjść z łaską przebaczenia, uzdrowienia, uwolnienia. Pragnie zrodzić Cię na nowo w mocy Swojego Ducha. Duch Święty chce przemienić Twoje serce i doprowadzić Cię do pełni życia, do pełnego otworzenia się na Swoje dary, abyś stał się prawdziwym świadkiem Jezusa.

Seminarium ma na celu:

1. Doprowadzić każdego z nas do osobistego spotkania z Bogiem

· Dla jednych będzie to pierwsze doświadczenie miłującej obecności Boga, który mimo, iż pozostaje niewidzialny dla oczu objawia się w inny, wybrany przez Siebie sposób.

· Dla innych będzie to okazja do nawiązania relacji z Bogiem, którego już kiedyś spotkali, ale nie podjęli zaproszenia do bliskości z Nim, choć zachowali wspomnienie wzruszającego, ale odległego wydarzenia.

· Dla niektórych jest to szansa do odnowienia relacji z Bogiem, którą zaniedbali tak, że stała się tylko nudnym przyzwyczajeniem do pewnych form kultu pozbawionych: radości, miłości, nadziei, poczucia sensu, rozmachu i bogactwa – pełni nowego, wiecznego życia.

· Dla tych, którzy przez grzech utracili więź z Bogiem to nowa szansa by rzucić się w Jego wielkie, otwarte ramiona i przylgnąć do miłującego nas serca by znowu doświadczyć uzdrawiającej i wyzwalającej mocy Jego miłosierdzia.

· Dla wszystkich, którzy trwają w bliskości i miłości Boga to okazja do świętowania, radowania się i odkrywania jak nieskończenie dobry i zachwycający jest nasz Bóg! Święty i niepojęty w swojej hojności ma z pewnością także dla tych niespodzianki.

2. Pobudzić nas do głoszenia Dobrej Nowiny, aby pomóc innym podjąć wysiłek ku odnowie własnej wiary:

· „świadectwo słowa”, czyli mówienie innym o swoim osobistym spotkaniu z Bogiem żywym, który dziś słyszy moje słowa i myśli, który daje mi moc bym w trudach życia nie poszedł na kompromis ze złem, który pomaga mi podejmować dobre decyzje i żyć pełnią wolności ciesząc się Jego przyjaźnią…

· „świadectwo życia”, – czyli obdarowywanie innych tą miłością, którą Bóg napełnia mnie dziś – uprzejmość, uczynność, szczerość, pomoc, solidne wykonywanie swoich obowiązków, służenie swoimi talentami, umiejętnościami i dobrami. Jest w tym pełna asertywność, ponieważ obowiązuje posłuszeństwo prowadzeniu Ducha Świętego, co chroni przed manipulacją ze strony ludzi.

· „wskazywanie źródeł” – czyli odsyłanie ludzi poszukujących (w tej konkretnej chwili i sytuacji) do „miejsc” gdzie mogą spotkać Boga np.: adoracja Najświętszego sakramentu (gdzie i kiedy), spotkania modlitewne (gdzie i kiedy), Eucharystia (gdzie i kiedy), Słowo Boże (często konkretne albo jakaś księga), dobra lektura, itp.

Osobiste spotkanie z Bogiem (tak, jak spotkanie z każdą inną osobą) wymaga:

1. Czasu

Bóg pragnie do nas przyjść by obdarzyć nas dobrem i mówić do naszych serc, a my często nie dajemy Bogu na to szansy, bo jesteśmy wciąż zajęci, zabiegani i zanurzeni w zgiełku i zamęcie świata.

· Poświęć jeden wieczór w tygodniu na spotkanie z Nim we wspólnocie.

· Wybierz sobie jakieś ciche miejsce, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał i w którym możesz być sam na sam z Bogiem.

· Wybierz sobie czas (ok. 20 minut codziennie), w którym jesteś wewnętrznie wolny (dla wielu z nas jest to poranek przed rozpoczęciem dnia i obowiązków) na osobistą modlitwę i rozważanie Słowa Bożego.

2. Chęci i decyzji

Postanowienie by mieć czas dla Boga zawiera decyzję unikania wszystkiego, co zabiera mi czas, niepotrzebnie absorbuje i odwraca moją uwagę od Boga ku rzeczom nieistotnym.

· Na początku seminarium podejmij decyzję uczestniczenia we wszystkich spotkaniach;

· Staraj się w tym czasie trzymać z dala od spraw nieistotnych (wyciszyć hałas: oglądanie TV, słuchanie radia, muzyki, ograniczyć czas na hobby itp.) by w końcu mieć czas dla Boga.

3. Zaangażowania

· Wielką pomocą w czasie seminarium jest „dziennik duchowy”, czyli po prostu Twoje notatki.

· Notuj natychmiast wszystko, co wydaje ci się ważne lub odnosi się do Ciebie, także pytania i wątpliwości. Później będziesz mógł dzięki temu zobaczyć, jaką drogą Bóg Cię prowadził.

Seminarium opiera się na:

1. Codziennej modlitwie osobistej, podczas której rozważa się zaproponowane fragmenty Pisma Świętego a własne refleksje zapisuje się w miejscu przeznaczonym na notatki.

2. Cotygodniowym spotkaniu, które obejmuje:

· konferencje, opartą na programie podstawowych praw życia duchowego i głęboko zakorzenionej w tekstach Pisma Świętego;

· modlitwę wspólnotową;

· pracę w małej grupie dzielącej się doświadczeniem modlitwy osobistej z poprzedniego tygodnia

Jesteś zaproszony do przyjaźni z Bogiem. On szuka swoich przyjaciół i chce, byś poznał radość prawdziwej wolności. Nic jednak nie dzieje się automatycznie. " Bóg może uczynić w Twoim kierunku tysiąc kroków, ale ten jeden w Jego kierunku - ten musisz zrobić samemu" (kard. Karl Rachner).