19 listopada 2016 odbył się Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Krakowie-Łagiewnikach. W ten dzień - w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla (przedostatnia sobota przed Adwentem) - odbywa się zwykle Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej. W tym roku został on przesunięty na 18 lutego 2017 roku, kiedy to wypada 50-rocznica Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim.

11.12.16 odbyła się kolejna audycja w Radio Rodzina pt. "Katolicy na ulicy". W audycji udział wzięli: ks. prof. Mariusz Rosik, Justyna Helka, Kasia Żukowska, Tomasz Malec, o. Norbert Oczkowski, Artur Skowron (prowadzący audycję). Audycji można odsłuchać TUTAJ.

26 listopada 2016 roku osoby posługujące modlitwą wstawienniczą z Odnowy w Duchu Świętym, ale nie tylko, spotkały się na kolejnym całodziennym spotkaniu formacyjnym w parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu.

W spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób. Rozpoczęliśmy od udziału we mszy świętej. Przedłużeniem jej było nasze wspólne uwielbienie Pana.
Przed południem były omawiane dwa tematy:

 • Uzdrawiająca posługa modlitwy
 • Cztery podstawowe aspekty uzdrowienia

Usłyszeliśmy między innymi, że nasza postawa wobec choroby, cierpienia wpływa na to, w jaki sposób prosimy w modlitwie o uzdrowienie. Jeżeli sądzimy, że Bóg jest obojętny na nasze cierpienie, prawdopodobne nie będziemy prosić o uzdrowienie. Jeżeli uważamy, że wystarczy po prostu dostatecznie duży stopień wiary aby zostać uzdrowionym z każdej dolegliwości, nasza modlitwa zupełnie się przemieni, ale może nas prześladować poczucie winy i smutek za każdym razem, gdy nie nastąpi uzdrowienie.

26.10.16 odbyła się kolejna audycja w Radio Rodzina pt. "Złote Gody Odnowy Charyzmatycznej". W audycji wzięli udział: bp. Andrzej Siemieniewski, ks. prof. Mariusz Rosik, ks. Wojciech Jaśkiewicz, Maria Borkowska, Artur Skowron (prowadzący audycję). Audycji można odsłuchać TUTAJ.

W dniach 6-13 sierpnia w seminarium duchownym w Łomży odbył się Kurs Formacji Liderów Odnowy w Duchu Świętym prowadzony przez Międzynarodowe Służby Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym (ICCRS), którego głównym założeniem jest formowanie nowych liderów i umacnianie obecnych. Z naszej diecezji w Kursie wzięły udział 2 osoby ze wspólnot należących do Koordynacji.
Poniżej relacja z tego wydarzenia:

22.06.2016  odbyła się ostatnia przed wakacjami audycja w Radio Rodzina, pt. "Dzieci Boga". W audycji wzięli udział: Martyna Knoblauch, Justyna Matusz, Dominik Pawlak, Angelika Marciocha, ks. prof. Mariusz Rosik (PWT we Wrocławiu), Artur Skowron (prowadzący audycję). Audycji można odsłuchać TUTAJ.

25.05.16 odbyła się kolejna audycja w Radio Rodzina, tym razem zatytułowana "Miłosierni jak Ojciec". W audycji wzięli udział: Agnieszka Banaszkiewicz, Henryk Gluza, Aneta Michalik, ks. prof. Mariusz Rosik (PWT we Wrocławiu), Artur Skowron (prowadzący audycję). Audycji można odsłuchać TUTAJ.

4.06.2016 odbyło się Spotkanie Liderów w Trzebnicy (wspólnota Owczarnia), na którym wybrano na kolejną kadencję Koordynatora świeckiego Marię Borkowską.

19 marca posługujący modlitwą wstawienniczą spotkali się na kolejnym spotkaniu formacyjnym we Wrocławiu, w parafii pw. św. Karola Boromeusza. Spotkanie odbyło się w okresie Wielkiego Postu i pięknie współgrało z tematami, które tego dnia podjęliśmy. A pojęliśmy tematy: modlitwy, postu i jałmużny - w kontekście posługi wstawiennika. Konferencję o modlitwie głosiła Wiesława Stankiewicz ze wspólnoty Płomień Pański. Opierając się na osobistym świadectwie Wiesława mówiła nam o osobistej relacji z Bogiem, która jest podstawą w naszej posłudze. Temat postu podjął ks. Wojciech Jaśkiewicz. Usłyszeliśmy o tym jak wiele owoców może przynieść dobrze przeżyty post, dlatego warto go podejmować, ćwiczyć się w cnocie umiarkowania, a tym samym wzrastać w życiu duchowym, w trosce o swoje ciało i swojego ducha. O jałmużnie natomiast mówił nam o. Arkadiusz Dąbek. Obejrzeliśmy również bardzo ubogacającą prezentację na temat jałmużny – mogliśmy zrozumieć, czym tak naprawdę jest jałmużna w pojęciu chrześcijańskim i jak bardzo jest cenna w naszym życiu – otwiera nas na miłość i miłosierdzie wobec naszych braci i sióstr, a tym samym pomaga uobecniać samego Boga.

21.01.2016 w audycji Szkoły Duchowości Charyzmatycznej w Radio Rodzina temat "Uzdrowienie chorych" podjęli o. Andrzej Smołka, ks. prof. Mariusz Rosik i Artur Skowron. Audycji można odsłuchać TUTAJ.

23.03.2016 w Radio Rodzina o "Doświadczeniu Boga" mówili:Tomasz Kozłowski (wspólnota Emmanuel Brzeg), Franciszek Restel (wspólnota Galilea), ks. prof. Mariusz Rosik i Artur Skowron. Audycji można odsłuchać TUTAJ.

27.04.2016 godz. 21.30 słuchacze Radio Rodzina mogli posłuchać kolejnej audycji Szkoły Duchowości Charyzmatycznej pt. "Modlitwa o uzdrowienie międzypokoleniowe" z udziałem Magdaleny Pajączkowskiej (wspólnota Dobra Nowina), ks. prof. Mariusza Rosika i Artura Skowrona. Audycji można odsłuchać TUTAJ.

21.01.2016 o godz. 21.30 wyemitowana została audycja (pierwsza z cyklu audycji) Szkoły Duchowości Charyzmatycznej pt. "Historia Odnowy w Duchu Świętym" z udziałem Teresy Szymańdy i Adama Polaka ze wspólnoty DAR. W roli konsulanta wystąpił ks. prof. Mariusz Rosik, audycję prowadził Artur Skowron. Audycji można odsłuchać TUTAJ.

Rekolekcje wakacyjne 2016 organizowane były przez wspólnoty Benedictus (BOSKIE WAKACJE w Karkonoszach) i Płomień Pański (Rekolekcje rodzinne w Lewinie Kłodzkim), a także Szkołę Duchowości Charyzmatycznej (Henrykow, Charyzmatyczna sesja wakacyjna i Wakacje z Bogiem dla dzieci i młodzieży).

W sobotę 14 maja 2016 Odnowa w Duchu Świętym zaprosiła na Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego do 13 kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej: 8 we Wrocławiu, 5 w okolicach Wrocławia.

Hasło czuwania: DUCH ŚWIĘTY NAPEŁNIA BOŻĄ MIŁOŚCIĄ (por. Rz 5,5)

W piątek 15 kwietnia w godz. 22.30 - 24.00 w Kościele śś. Piotra i Pawła (Wrocław, ul. Katedralna 4) odbyło się Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w ramach peregrynacji Symboli ŚDM. Czuwanie poprowadziła wspólnota Magnificat.

W sobotę i niedzielę 27-28 lutego odbył się V Turniej Halowej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich. Na zawodach tych jak zawsze był na czas na modlitwę, zabawę i integrację wspólnot. Turniej wygrała drużyna Harcerzy pokonując w finale Wawrzyny 1:0. Płomień Pański zajął wysokie czwarte miejsce, a Michał Mazurkiewicz z Płomienia z 11 golami został królem strzelców. Więcej TUTAJ

W Wielkim Poście 2016 osoby ze wspólnot wzięły udział w inicjatywie "Modlitwa - Post - Jałmużna", zapisując się na modlitewne dyżury. Wydarzenie rozpoczęło się Eucharystią o godz. 20.00 pod przewodnictwem ks. Wojciecha Jaśkiewicza i Adoracją Najświętszego Sakramentu od 21.00 do 8.00 kościele św. Piotra i Pawła (Wrocław, ul. Katedralna 4)

W dniach 20-21.02.2016 odbyła  się w Centrum Konferencyjnym we Wrocławiu przy ul. Rakietowej 33 sesja „Czas Chwały – Uwielbienie i Proroctwo”, którą prowadziła Maria Vadia ze Stanów Zjednoczonych wraz z zespołem uwielbienia ”Armia Dzieci”. Rekolekcje charyzmatyczne dla 900 uczestników zorganizowała wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego. Posługę muzyczną podczas Eucharystii w sobotę i niedzielę pełniła Inicjatywa Wrocław Wielbi.

Artykuł w GN TUTAJ, zdjęcia TUTAJ, świadectwa TUTAJ

W sobotę 9.01.2016 w godz. 9.00-14 w salce wspólnoty Galilea przy pl. Dominikańskim w klasztorze dominikańskim we Wrocławiu odbyło się kolejne spotkanie na temat posługi darem proroctwa.

 

 

W sobotę 7.05.2016 w godz. 9.00-14.00 w salce wspólnoty Galilea przy pl. Dominikańskim w klasztorze dominikańskim we Wrocławiu (wejście od ulicy Janickiego, pierwsze piętro) odbyło się kolejne spotkanie na temat posługi darem proroctwa.

W sobotę 29.10.2016 w godz. 9.00-14.00 w salce wspólnoty Galilea przy pl. Dominikańskim w klasztorze dominikańskim we Wrocławiu (wejście od ulicy Janickiego, pierwsze piętro) odbyło się kolejne spotkanie na temat posługi darem proroctwa.

Tradycyjnie już w 3. sobotę maja odbyło się w Częstochowie Czuwanie Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Czuwanie odbyło się na placu jasnogórskim.

Dzień wcześniej, w piątek, w hali Polonia (ul. Dekabrystów 43) odbył się Dzień Animatora. Z naszej diecezji wzięło w nim udział ponad 70 osób z 16 wspólnot.

Filmy z Ogólnopolskiego Czuwania Odnowy w Częstochowie 2016 są TUTAJ

W roku 2015/2016 wspólnoty związane z Koordynacją Odnowy prowadziły następujące Seminaria Odnowy w Duchu Świętym:

 • W poniedziałki od 9 maja 2016, godz. 18.00, Brzeg, Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego, prowadził ks. Marek Mekwiński ze wspólnotą Emmanuel

 • W środy od 13 kwietnia 2016, godz. 18.00, Wrocław, parafia św. Karola Boromeusza, ul. Krucza 58, prowadził ks. Mariusz Rosik ze wspólnotą Dobra Nowina

 • W czwartki od 7 kwietnia 2016, godz. 19.00, Kościół pw. Św. Andrzeja Apostoła w Bielanach Wrocławskich, prowadził o. Mariusz Simonicz CSsR ze wspólnotą DAR

 • W poniedziałki od 14 marca 2016, godz. 19.00, Wrocław, parafia św. Wawrzyńca, DA Wawrzyny, ul. Bujwida 51, prowadziła wspólnota Magnificat

 • We wtorki od 8 marca 2016, godz. 19.30, Wrocław, parafia NMP Matki Pocieszenia, ul. Wittiga 10, DA Redemtpor, prowadził ks. Wojciech Jaśkiewicz

 • We wtorki od 8 marca 2016, godz. 18.00, Wrocław, parafia Św. Michała Archanioła, ul. B. Prusa 78, prowadziła wspólnota Michael wraz z zaproszonymi gośćmi: ks. Mariuszem Rosikiem, o. Andrzejem Smołką, ks. Andrzejem Kowalskim, bp Andrzejem Siemieniewskim, ks. Michałem Janusiewiczem, ks. Marcinem Kozyrą, ks. Pawłem Druszczem, ks. Krystianem Charchutem

 • W poniedziałki od 19 października 2015, godz. 19.00, Wrocław, parafia św. Wawrzyńca, DA Wawrzyny, ul. Bujwida 51, prowadził ks. Piotr Wiśniowski ze wspólnotą Magnificat

 • W poniedziałki od 19 października 2015, godz. 18.00, Wrocław, Parafia NMP Częstochowskiej, al. J. Kochanowskiego 11, prowadził o. Andrzej Smołka ze wspólnotą Fiat

 • We wtorki od 13 października 2015, godz. 18.30, Wrocław, parafia św. Elżbiety, ul. Grabiszyńska 103, prowadził ks. Krzysztof Wojtkowiak ze wspólnotą Getsemani

 • We wtorki od 13 października 2015, godz. 19.00, Wrocław, Wrocław, parafia pw. Opieki św. Józefa, ul. Ołbińska 1, prowadził o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego OCD ze wspólnotami Karmelu

 • W czwartki od 8 października 2015, po Mszy św. o godz. 18.00, Wrocław, parafia Świętej Rodziny, ul. Monte Cassino 68, prowadził ks. Grzegorz Michalski ze wspólnotą Płomień Pański

 • We wtorki od 29 września 2015, godz. 18.00, Wrocław-Różanka, parafia NMP Bolesnej, ul. Bałkańska 4, prowadził ks. Marek Mekwiński ze wspólnotą Wieczernik

 • W czwartki od 24 września 2015, godz. 19.00, Wrocław-Strachocin, parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, ul. Tatarakowa 1, prowadzili: o. Andrzej Smołka oraz ks. Mariusz Rosik ze wspólnotą Emaus

Wspólnoty Odnowy organizowały lub współorganizowały następujące kursy Alfa w 2015/16:

 • dla młodzieży, na Strachocinie (Wrocław, ul. Tatarakowa 1), w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej - od 15 kwietnia 2016, godz. 19.00
 • na Strachocinie (Wrocław, ul. Tatarakowa 1), w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej - od 12 kwietnia 2016, godz. 19.00, we wtorki

 • w klasztorze oo. dominikanów, Wrocław, pl. Dominikański 2, wejście od ul. Janickiego, Galilea - od 15 lutego 2016 o 18.30, w poniedziałki

 • w klasztorze oo. dominikanów, Wrocław, pl. Dominikański 2, wejście od ul. Janickiego, Galilea - od 26 października 2015 r. o 18.30, w poniedziałki

 • w Klubie Studenckim Bajer w akademiku T-15, Wrocław, ul. Wittiga 6, Redemptor - od 13 października 2015 r. o 19.30, we wtorki